"אין לי שום פרט על נסיבות מותו של בני היחיד"

חוקרי זיהוי פלילי של המשטרה אספו ממצאים בזירה, אולם תחילה לא הייתה ברורה זהותו של הקורבן, והוא הוגדר כ'אלמוני'. במשטרה העריכו כי הרקע לאירוע הוא פלילי, ושני תושבי העיר, בן 39 ובת 42, נעצרו בחשד שהציתו את הקורבן וגרמו למותו.

רק כעבור מספר ימים אישר המכון הפתולוגי כי הקורבן הוא אלכס פלוטקין, תושב מוצקין, בשנות ה-30 לחייו, שאינו מוכר למשטרה, וידוע בשכונה כדר רחוב. הודעה על מותו נמסרה למשפחתו. תושבי השכונה בה התגורר הדליקו נר לזכרו במקום שבו הוא נהג לשבת, ובמקום שבו על פי החשד נרצח, וכתבו 'לזכרו של אלכס פלוטקין'.

משפחתו של פלוטקין מתגוררת בעיר. אביו ולדימיר סיפר למיינט קריות: "שמעתי על מותו של אלכס בפתאומיות. התחושות שלי קשות מאוד. איזה תחושות יכולות להיות לאבא שאיבד כך את הבן היחיד שלו?

"אני בצער גדול מאוד, הלב שבור והראש גם לא יודע על מה לחשוב. אני לא יודע מה קרה לו, מה הוא עבר, אין לי שום פרט על מה קרה. המשטרה לא עדכנה אותי על חקירה או על האירוע שהביא למותו. אני עדיין מחכה. זה לא מוסיף למצב הקשה שבו אני נמצא".

תחילה חשבו חוקרי המשטרה כי מדובר בניסיון התאבדות, אך בחקירה התגלו ראיות מהן עלה חשד כי מדובר בניסיון רצח, וכעבור כמה שעות נעצר חשוד במעשה, המוכר למשטרה. בית משפט השלום האריך את מעצרו מעת לעת.

מהמשטרה נמסר: "חקירת האירוע הוטלה על היחידה ללוחמה בפשיעה (יל״פ) של מרחב אשר. במסגרת החקירה נעצר תושב קרית מוצקין בשנות ה-30 לחייו וכן תושבת העיר (42) בחשד לביצוע המעשה. החקירה בעיצומה".פורסם במקור