אירוע חריג: פרשת התעללות קשה והתפרעות בדיון – עו"ד הורחק מאולם בית משפט

ביהמ"ש האריך ביום ה' את מעצרן של המטפלות מגן הילדים ויצו בקריית שמונה בארבעה ימים נוספים בביהמ"ש השלום בעיר. המטפלות חשודות כי פגעו בפעוטות שהושארו תחת אחריותן במקרים רבים. לצד החשדות, בתוך האולם וגם מחוצה לו התנהלה דרמה של ממש. באי כוחן של המשפחות : עוה"ד אדם גורנו ועו"ד קארין לגטיוי, אמרו בתום הדיון כי פרשה זו "מחווירה אל מול פרשת 'כרמל מעודה'" וכי "תופעת התעללות בפעוטות היא תופעה שצריך לגדוע מהשורש ולא לאפשר לה להרים את הראש".

פרשת ההתעללות המזעזעת בגן הילדים ויצו בקריית שמונה, החלה בעקבות ערנותה של אם, שהגיעה למעון בשעה מוקדמת מהרגיל והבחינה באחת המטפלות אוחזת ילדה באגרסיביות, מצמידה אותה לקיר ובכל העת צורחת עליה.

בעקבות האירוע הגישה האם תלונה למשטרה, בעקבותיה נעצרה הגננת בשבוע שעבר. עם מעצרה של המטפלת, נתפסו מצלמות האבטחה של הגן, ובהן תיעוד למעשים האלימים. לאחר תלונת האם, הגיעו הורים רבים נוספים להתלונן נגד צוות הגן. במהלך השבוע האחרון נעצרו עוד 4 מטפלות נוספות, וכעת היום (יום ג') ישנן בסך הכל 5 עצורות. בימים האחרונים זומנו ההורים לתחנת המשטרה כדי לזהות את ילדיהם בסרטונים שנלקחו ממצלמות הגן. מקורב למקרה סיפר כי "כואב לראות עוד הורים שבורים ומרוסקים אחרי צפיה בסרטונים".

עורכת הדין קארין לגטיוי (צילום: יח''צ)עורכת הדין קארין לגטיוי (צילום: יח"צ)

בטרם הדיון היום עשרות משפחות הפעוטות שנפגעו בפרשה שכרו את עו"ד לגטיוי על מנת שתעמוד מקרוב על זכויותיהם של הפעוטות. כשנכנסה לאולם עו"ד לגטיוי פרצה מהומה משום שבא כוחה של אחת החשודות עתר להוצאתה מהדיון והחל להתעמת איתה ועם משפחות הפעוטות. בסופו של דבר היה זה הוא שהוצא מהאולם בכוח ולא נכח בשאר הדיונים.

עורכת הדין קארין לגטיוי (צילום: יח''צ)עורכת הדין קארין לגטיוי (צילום: יח"צ)

באופן חריג, עורך דינן של החשודות ביקש לנהל את הדיון בדלתיים סגורות כדי לשמור על שמן הטוב. ההורים מחו על הבקשה מחוץ לאולם הדיונים. גם מחוץ לבית המשפט הפגינו ההורים. 

תגובת עורכי הדין אדם גורנו ועוד קארין לגטיוי: "מדובר בפרשה חמורה אשר החשדות בפרשה זו מחווירות פנים אל מול פרשת "כרמל מעודה" תופעת התעללות בפעוטות היא תופעה שצריך לגדוע מהשורש ולא לאפשר לה להרים את הראש, משפחות הפעוטות שהוכו באלימות קשה הזדעזעו לצפות בסירטונים הקשים שמתעדים את הרגעים שילדהם הקטנים והרכים סופגים מכות קשות זו העת לדאוג מקרוב שתופעות אלו לא יתקיימו עוד בעולמנו".

הכתבה באדיבות פורטל המשפט obiter.co.ilפורסם במקור

כתיבת תגובה