אם לתלמיד מביאליק שחויבה לפצות את המנהל ב-80 אלף שקל

לאחר שבית המשפט המחוזי בחיפה דחה את הערעור שהגישה שרה בכר מקרי על פסק הדין בתביעת לשון הרע שהגיש נגדה מנהל בית הספר, פנתה השבוע לבית המשפט העליון. בבקשתה טענה כי בית המשפט לא בחן את מכלול האירועים בעת וחייב אותה בפיצויים בסך 80 אלף שקל ליוסי חלואני.

2 צפייה בגלריה

"פסק הדין תלוש מהמציאות". שרה בכר מקרי "פסק הדין תלוש מהמציאות". שרה בכר מקרי

"אלחם במי שפגע בבני". שרה בכר מקרי

(צילום ארכיון: נחום סגל)

באפריל 2019 הגיש מנהל בית הספר קדימה, יוסי חלואני, תביעה בסך 350 אלף שקל נגד בכר מקרי, אם לתלמיד בבית הספר, בגין הוצאת לשון הרע. בתביעה טען כי במספר הזדמנויות פרסמה מקרי פוסטים בפייסבוק המוציאים את דיבתו.

בפסק דין שניתן בפברואר השנה נטען כי מקרי, שהתנגדה להשעיה של בנה מבית הספר, כתבה לחלואני בהודעת ווטסאפ: "אדוני היקר, אתה רוצה, תשעה את עצמך מתפקידך… תעדכן את סבתא שלי שבקבר מצידי. עכשיו תתמודד איתי". בהמשך הגיעה לבית הספר וכינתה את חלואני 'אפס', ולאחר מכן פרסמה את הפוסטים בפייסבוק, בהם נכתב על חלוואני: "המנהל אדם שפל, שקרן, נוכל, סכסכן וחסר כל מעצורים, איש רע ונבזה, מתעלל סדרתי שונא ילדים, חסר ערכים".

יצוין, כי פסק הדין עורר סערה במערכת החינוך בביאליק. הנתבעת היא שרה בכר מקרי, דמות מוכרת בעיר, שהקימה את 'סיירת ההורים' החושפת פגיעות בילדים במסגרות החינוכיות על ידי אנשי צוות.

2 צפייה בגלריה

מנהל בית הספר קדימה, יוסי חלואני מנהל בית הספר קדימה, יוסי חלואני

מנהל בית הספר קדימה, יוסי חלואני

(צילום: פרטי)

שופט בית משפט השלום קבע כי עליה לשלם לחלואני פיצוי בגובה 60 אלף שקל, שכר טרחת עורך דין בסך 17,550 שקל והחזר הוצאות אגרה בסכום חלקי של 4,000 שקל. על פסק דין זה הגישה מקרי ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה. בפסק דין של המחוזי מאוגוסט דחה הרכב השופטים את הערעור, תוך ביקורת על התנהלותה, וקבע כי עליה לשלם לחלואני עוד 5,000 שקל הוצאות משפט, בנוסף למה שנפסק בשלום.

אולם מקרי, אשר בטוחה בצדקתה, הגישה השבוע באמצעות עו"ד יניב לנקרי בקשת ערעור לבית משפט העליון. "בפנינו אם אשר ביקשה להגן על בנה אשר חש מאוים. נראה כי החמירו מאוד עימה, תוך שלא בחנו את מארג האירועים", כתב עו"ד לנקרי. לאור דברים אלה ועוד, ביקש לקבל את בקשת הערעור ולבטל את פסק הדין של השלום.

מקרי אמרה הבוקר (שישי) ל-mynet קריות: "בחרתי לערער גם לעליון כיוון שהעוול שנעשה במקרה שלנו הוא עצום.

"לצערי, בית המשפט בחר עוד בתחילת הדרך להצהיר שאין בכוונתו לשפוט את התנהלותו של התובע במסגרת בית הספר. ההשלכה של החלטה זו, שהיא לא סבירה ולא הוגנת כלפי הבן שלי, הביאה לכך שהתובע זכה להגנה מוחלטת כמעט מבית המשפט.

"כאמא שמוצאת את עצמה מנהלת שיחה עם בנה ושומעת ברקע את מי שתפקידו להגן עליו, מונע ממנו את חירותו במסגרת חינוכית מפוקחת – לא נותר לי אלא להילחם במי שפגע בבני.

"כל עוד שאוכל להילחם שהצדק ייצא לאור, אלחם. זאת, כדי לומר לבני שעשיתי הכל עבורו, מה שהתובע כאחראי על בני בחר שלא לעשות. הוא לא נלחם עבורו אלא נלחם בו לצערי, ותפקידי לעשות הכל על מנת להוכיח לבני שאסור לאף אחד להתנהג אליו בדרך כזו".

עו"ד בן קרפל, המייצג את חלואני: "שתי ערכאות כבר קבעו חד משמעית שלא נפל פגם בפועלו של מרשנו. לעמדתנו, מקרי הייתה עושה טוב לכל המעורבים לו הייתה מכה על חטא ומתנצלת, במקום להעמיק את הסכסוך עוד יותר. לו בית המשפט יורה להשיב לבקשה, נעשה כן".

פורסם לראשונה: 08:03, 05.11.21פורסם במקור

כתיבת תגובה