בית המשפט מחייב את אפל לאפשר רכישה מחוץ ל-AppStore

המשפט המדובר בין אפיק (Epic Games) לאפל (Apple) הסתיים הלילה בגזר דין מוחץ: בית המשפט בקליפורניה פסק כי אפל חייבת לאפשר רכישה ותשלומים מחוץ לחנות האפליקציות שלה תוך 90 יום.

משמעות הדבר כי אפל לא תוכל לחסום יותר מפתחים בעלי אפליקציות ב-AppStore משימוש בשירותי תשלום חיצוניים לחנות, ולא תוכל לגבות עמלה על רכישות שלא בוצעו דרכה. "פסק הדין של היום אינו ניצחון למפתחים או לצרכנים. Epic נלחמה על תחרות הוגנת בין שיטות התשלום בתוך האפליקציה וחנויות האפליקציות למיליארד צרכנים.", אמר מנכ"ל אפיק, טים סוויני.

עם זאת, בית המשפט לא קבע כי אפל היא מונופל בתחום: השוק הרלוונטי כאן הוא עסקאות גיימינג דיגיטליות לנייד, לא משחקים באופן כללי ולא מערכות פנימיות של אפל הקשורות ל- AppStore", אמר השופט גונזלס רוג'רס בפסק הדין. "לפי הגדרת שוק זו, בית המשפט לא יכול בסופו של דבר להסיק כי אפל היא מונופול על פי חוקי ההגבלים העסקיים הפדרליים. למרות זאת, המשפט אכן הראה שאפל עוסקת בהתנהגות אנטי-תחרותית על פי חוקי התחרות של קליפורניה."

בתוך כך בפסק דין נפרד בית המשפט גם מצא את אפיק אשמה בשל הפרת ההסכם עם אפל בכך שהציבה אלטרנטיבה לשירות התשלומים שלה. בית המשפט חייב את אפיק לשלם 30 אחוז על כל הרווח שנעשה מאז שהחליפה את מערכת התשלומים, סכום המוערך בכ-3.5 מיליון דולרים.


פורסם במקור

כתיבת תגובה