בית המשפט קבע: 600 אלף ש"ח ששילמה מכבי חיפה לראיוס ייחשבו כהכנסת עבודה | חי פה

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע היום (א’, 8/8/2021) כי פיצוי בסך למעלה מ-600 אלף שקל ששילמה מכבי חיפה לרובן ראיוס שחקנה לשעבר ייחשב כהכנסת עבודה ולכן הוא מחויב על סכום זה בתשלום מס בישראל. הספרדי שיחק במדי הקבוצה בין השנים 2013 עד 2015 ונחשב לשחקן אהוב מאוד על הקהל הירוק.

ראיוס הגיע מאסטראס טריפוליס היוונית וחתם עד בחיפה 2016, אך שנה לתום החוזה ביקשה הקבוצה לשחררו וב-2015 עבר לסושו הצרפתית. חיפה פיצתה אותו ב-150 אלף אירו על השחרור המוקדם.
פקיד השומה קבע כי הפיצוי חייב במס הכנסה על הכנסה מעבודה בשיעור של 25% (כקבוע בתקנות החלות על ספורטאי חוץ). זאת, בין היתר משום שדובר בפיצוי בגין הכנסה שאמורה היתה להתקבל בישראל. עוד ציין, כי מאחר שהפיצוי נובע מהסכם להעסקתו של ראיוס בישראל, יש לראותו כהכנסה שהופקה בישראל.

ראיוס ערער על השומה שנקבעה לו, וטען כי עם סיום העסקתו בקבוצה הוא עזב את ישראל, כאשר גם אשרת השהייה שלו הסתיימה, ועל כן ממועד זה ואילך כבר לא היה בבחינת תושב חוץ בישראל. עוד טען, כי הפיצוי ששולם לו מהווה תוספת לשכר בצרפת ופיצוי על הפסד הכנסתו בצרפת, והפיצוי נועד להבטיח לו שכר גבוה יותר בגין עבודתו כשחקן כדורגל בצרפת.

רובן ראיוס (צילום מתוך האתר הרשמי של מכבי חיפה)

השופט דחה את טענת השחקן

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה השופט רון סוקול דחה את ערעורו של ראיוס וקיבל כאמור את עמדת פקיד השומה חיפה ברשות המיסים. סוקול קבע כי יש לבחון כי תקבול בהתאם למהותו האמיתית. כידוע, הוא פסק, הלכה בדיני המס היא כי פיצוי שמקבל נישום יסווג כדין הפירצה שאותה הוא בא למלא.

כתבות נוספות בחי פֹּה – חדשות חיפה:

ראיוס, ששימש כקשר התקפי, רשם במהלך שתי העונות בחיפה 66 הופעות בהן כבש 23 שערים וסיפק 11 בישולים. ראיוס זכור גם בשל העבירה הקשה שביצע על רפי דהן מבני יהודה במרץ 2014. דהן שבר את רגלו מהתיקול המכוער של ראיוס והקריירה שלו נגמרה בשל הפציעה. ראיוס הורחק מ-6 משחקים בעקבות העבירה הקשה.


פורסם במקור

כתיבת תגובה