בית המשפט: רמי בן יהודה לא יכול לפרסם מידע על בנה בן אריבית המשפט השלום בתל אביב קיבל את בקשת היועמ"שית גלי בהרב-מיארה והוציא צו למניעת הטרדה מאיימת נגד פעיל הליכוד רמי בן יהודה – ואסר עליו לפרסם כל תוכן על בנה של המשנה לפרקליט המדינה והתובעת במשפט נתניהו, עו"ד ליאת בן ארי-שוויקי.

בית המשפט גם הורה לו להסיר מהרשתות החברתיות כל פרסום המתייחס לבנה של בן-ארי, או שמייחס קשר בינה לבין "החשוד האלמוני" בפגיעה באורלי לב.


התובעת ליאת בן ארי מגיעה לבית המשפט המחוזי בירושלי (צילום: אמיל סלמן)

עו"ד ליאת בן ארי, ארכיון | צילום:
אמיל סלמן


השופטת מלכה ספינזי-שניאור הסבירה את החלטתה: "השימוש בחוק למניעת פרסומים מטרידים יכול שייעשה רק במקרים חריגים ויוצאי דופן ויכול שייעשה רק במקום בו נעשה שימוש מפורש באיום הגורם לפגיעה ממשית ביותר בשלוות החיים".

השופטת דחתה את טענותיו של בן יהודה וקבעה כי תוכן הסרטונים שפרסם – האינטונציה, שפת הגוף ומועד אמירתם – עונים על הגדרת המושג "איום" וכי יש בהם להטריד את שלוות חייה של עו"ד בן-ארי ובני משפחתה באופן המצדיק צו. השופטת אף דחתה את טענתו, כי הדברים נאמרו במסגרת שיח פוליטי לקבוצה מצומצמת וציינה שתמיד יש לזכור כי גם דברים הנאמרים בקבוצה סגורה צריכים להיאמר באופן מכבד ומכובד, וכי יש לקחת את האפשרות שהם יזלגו אל מחוץ לקבוצה.

לגבי הבקשה להוציא לבן יהודהה צו ההרחקה מעו"ד בן-ארי ומבנה – השופטת הסתפקה בהתחייבות של בן יהודה שלא להתקרב לבן ארי ובנה.

בקשה דומה גם נגד פעילת ליכוד אחרת

בית משפט השלום בתל אביב הוציא בתחילת החודש צו מניעת הטרדה מאיימת נגד פעילת הליכוד אורלי לב לאחר שגם היא הטרידה את בנה של עו"ד ליאת בן ארי. בהחלטתו אמר השופט: "נקודת הגבול היא כשחיצי הביקורת מופנים לא לאיש הציבור – אלא לבני משפחתו".

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)

היועמ"שית גלי בהרב מיארה | צילום:
אבשלום ששוני, פלאש 90


בדיון, אמרה עו"ד בן ארי לשופט: "אני עובדת ציבור – לא נבחרת ציבור", וזה השיב לה: "כמוך כמוני". בן ארי פירטה על הקשיים איתם היא מתמודדת בעקבות תפקידה, ואמרה: "אני חווה רק חסרונות. אני סופגת הרבה קיתונות ברשתות. אנחנו כאן כי נחצה קו אדום. לגעת בבני המשפחה שלי, הבנים שלי, בעלי, הבת שלי – אף אחד מהם לא בחר שאהיה פרקליטה".
פורסם במקור