בית משפט העליון דחה הבוקר שני את הערעור שהגישו חברי המועצה מתן דיל וקרין ברגינסקי ואישר את פסק הדין של המחוזי אשר פסק כי היטל השצ"פ שעיריית רחובות קבעה חוקי ותקין ואין צורך להשיב כספים

השבוע נערך בפארק ת.מ.ר (המדע) כנס מיתוג מעסיק בר קיימא כחלק משיתוף הפעולה בין המנהלת העירונית לעסקים ויזמות, לחברת נתיבי איילון, אשר עמלים על קידום תוכנית "נתיב לעסקים" בקרב חברות בפארק המדע.

הכנס נערך במעמד סגן ראש העיר ומחזיק תיק רישוי וקידום עסקים עו"ד יניב מרקוביץ, סמנכ"ל טכנולוגיה וחדשנות ומשנה למנכ"ל אליצח דמבינסקי ועו"ד עדי מוטולה ספיר, סמנכ"ל הל"ר וראש מנהלת עסקים ויזמות. הכנס התקיים במכון איילון ונכחו בו למעלה מ 50 נציגים ונציגות מארגונים מובילים בפארק.

על מנת להשפיע על המוניטין הארגוני כמקום עבודה נחשק שטוב לעבוד בו- גימיקים כבר לא מספיקים. דרגי הנהלה בחברות וארגונים נדרשים לתכנן, לנהל מאמצים ולהשקיע בפתרונות ארוכי טווח תוך חשיבה אמיתית על טובת הארגון והעובד שעה שהן מתבקשות גם לעמוד ביעדים של אחריות תאגידית.

בכנס הרצה רז מצנע- מומחה למיתוג מעסיק אשר הציג את הטרנדים החמים שמעצבים את שוק העבודה בשנת 2021 וכיצד רותמים את מיתוג המעסיק להצלחת הארגון ועמידה ביעדיו. בהרצאתו הוצגו כלים פרקטיים לגיבוש אסטרטגיה למיתוג מעסיק, בניית תוכנית עבודה בשילוב דוגמאות מהחברות המובילות במשק.

קרן שנער- מנהלת קיימות מחברת HP הציגה מפת דרכים להגברת מחוייבות העובדים לנושאי קיימות ואיכות סביבה תוך הגדלת תחושת המחוברות לארגון.

ואליצח דמבינסקי סמנכ"ל טכנולוגיה וחדשנות ומשנה למנכ"ל חברת נתיבי איילון הציג תוכנית לאומית חדשנית לגיוון דרכי ההגעה לעבודה וממנה ולהפחתת השימוש ברכב הפרטי וזאת לאור העובדה שניהול יעיל של מערך הגעת העובדים למקום העבודה לא מפחית רק את העומס בכבישים אלא חוסך כסף רב למעסיק ולעובד, מסיר חסמי גיוס וממתג את מקום העבודה כ"ירוק" הנוהג באחריות סביבתית ודואג לרווחת עובדיו.

כזכור במהלך חודש נובמבר 2020 נבחר פארק המדע ברחובות לפעול כפיילוט לתוכנית הלאומית של נתיבי איילון, במסגרתה הוצעו למעסיקים פתרונות תחבורתיים מגוונים, שיתאימו לצרכים של הארגון והעובדים, יהלמו את עולמות התעסוקה השונים בעידן המודרני ויאפשרו להתגבר על חסמים לוגיסטיים ורגולטוריים. בהתאם לכך, התוכנית תספק למעסיקים כ-60 כלים פרקטיים לעידוד הפחתת השימוש ברכב פרטי, על מנת שיוכלו להציע לעובדיהם פתרונות תחבורה אלטרנטיביים כגון: חלוקת מוצרי כושר נלווים, והקמת מתחם למקלחות ולוקרים, ועד ליצירת קווי תחבורה ציבורית המותאמים למרכזי תעסוקה, צמצום תקני חניה והקצאתם לרכבים שיתופיים ועוד.

ראש העיר, רחמים מלול:

"עיריית רחובות תמשיך לתמוך בעסקים ובחברות בעיר, בעיקר אחרי השנה האחרונה. ברחובות קיים הון אנושי איכותי, ואנו נעשה הכל על מנת להמשיך ולחזק את אזורי העסקים בעיר ועסקים בכלל"

יניב מרקוביץ, סגן ראש העיר ומחזיק תיק רישוי וקידום עסקים:

"הכנס הזה הוא עוד אחת מהפעולות שהעירייה מבצעת עבור חברות וארגונים שפועלים בעיר, במטרה לעודד אותם להמשיך ולפעול בעיר ולקדם פתרונות סביבתיים לטובת העובדים"

אליצח דמבינסקי, סמנכ"ל טכנולוגיה וחדשנות ומשנה למנכ"ל חברת נתיבי איילון:

"התוכנית הלאומית לגיוון לדרכי ההגעה לעבודה ולהפחתת השימוש ברכב הפרטי, נתיב לעסקים, שמובילה חברת נתיבי איילון תמצב את המעסיקים כנוהגים באחריות סביבתית ולרווחת עובדיהם כדרך אפקטיבית לניהול ביקושים יעיל. נתיבי איילון קוראת לעוד מעסיקים במתחם התעסוקה בפארק המדע להצטרף – ויחד נייצר שינוי ונפחית את העומס בכבישים".

עדי מוטולה ספיר, סמנכ"ל הל"ר וראש מנהלת עסקים ויזמות:

"אני מזמינה ארגונים וחברות מפארק המדע להצטרף לתוכנית המהפכנית ולזכות בליווי של נתיבי איילון בתהליך משמעותי אשר עשוי להשפיע על אינספור תהליכים חוצי ארגון המצמיחים תועלת והתייעלות במישורים שונים. אני שבה ומודה לנתיבי איילון על שבחרו ברשות שלנו, מכל הרשויות בארץ, להוביל את התוכנית הייחודית".


פורסם במקור

כתיבת תגובה