בן גביר מוכיח: "טיבי הוא שקרן מדופלם"

בן גביר מוכיח: "טיבי הוא שקרן מדופלם"-ערוץ 7

אחמד טיבי

צילום: Yonatan Sindel/Flash90     

בעקבות טענותיו של ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) נגד החייל בחברון, יו"ר 'עוצמה יהודית' ח"כ איתמר בן גביר הזכיר היום (חמישי) מה חשב בעבר השופט נעם סולברג על עדותו של טיבי.

כזכור, ח"כ טיבי מסר את גרסתו כיצד נקלע לעימות עם החייל בחברון וטען שהוא איננו התוקף אלא המותקף. לדבריו, החייל נתן לו אגרוף לכיוון הבטן.

בן גביר הגיב: "אני שומע את הראיונות של אחמד טיבי שטוען שהחייל נתן לו אגרוף בבטן (מוזר שאין סרטון או תמונה שרואים דבר כזה) ולא מאמין שיש עדיין מישהו שקונה את השקרים של המחבל טיבי".

לדבריו, "הטענות השקריות של טיבי מזכירות לי את הדיון שהתקיים בדיון בבית משפט לפני 20 שנה, כאשר טען אז טיבי שנועם פדרמן ובנצי גופשטיין הרביצו לו ונתנו לו אגרוף. התיק הגיע לבית המשפט ולאחר שצפו השופטים במצלמות, קבע השופט שאחמד טיבי שקרן. טיבי הוא שקרן מדופלם ולא ניתן לסמוך על עדותו".

איתמר בן גביר

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ בן גביר דיבר על פסק דין של השופט סולברג משנת 2001, במסגרתו הוגש כתב אישום נגד נעם פדרמן ובנצי גופשטיין בגין מספר עבירות וביניהן עבירת הפציעה. היה זה לאחר שהשניים הטיחו בח"כ טיבי בבית המשפט "אחמד, יא רוצח אחד". בתגובה, מאבטחיו של טיבי תקפו את פדרמן וגופשטיין והתפתח במקום עימות אלים.

על אף האמור, נגד פדרמן וגופשטיין הוגש כתב אישום שמייחס להם עבירות של התפרעות, גרימה לפציעה והתקהלות אסורה. ח"כ טיבי העיד במסגרת הדיון המשפטי כי הוא זה שהותקף וכן טען כי אחד ממאבטחיו (פארס הייכל, י"ג) הותקף.

השופט סולברג כתב בפסק הדין: על עדותו (של אחמד טיבי, י"ג) קשה לסמוך. בעדותו טען ח"כ טיבי כי פדרמן היה 'הראשון שפרץ לעברי והצליח להגיע אלי וחבט בי באגרופו'. פעמיים ושלוש חזר ח"כ טיבי על הדברים האלה, קרי, שהוא-עצמו 'חטף' אגרוף מפדרמן. חושֵשְני כי דברים אלו אינם אמת".

בנוסף כתב השופט סולברג: "כשח"כ טיבי טוען בתוקף דברים שמסתבר כי אינם אמת לגבי תקיפתו-שלו, לא אוכל לסמוך על דבריו באשר לפציעתו של הייכל".


פורסם במקור

כתיבת תגובה