בנט נגד ביהמ"ש בצרפת: "השכל והלב מסרבים להבין"

בנט נגד ביהמ"ש בצרפת: "השכל והלב מסרבים להבין"

  (צילום: חיים גולדברגסרוגים)

יו"ר ימינה נפתלי בנט תקף הבוקר (חמישי) את החלטת בית המשפט העליון בצרפת שלא להעמיד לדין את הרוצח של שרה חלימי היהודייה, זאת לטענתם כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין בשל שימוש בסמים.

"השכל והלב מסרבים להבין את ההחלטה האומללה של בית המשפט הצרפתי שלא לשפוט את רוצחה של שרה חלימי ז"ל" אמר בנט. "שרה, אישה בת 65, נרצחה משום היותה יהודייה על ידי בן עוולה. ההחלטה שלא לשפוט את רוצחה היא מסר נורא למאבק באנטישמיות באירופה וברחבי העולם. אני קורא לידידינו בצרפת להתעשת ולעשות דין צדק עם רוצחי יהודים שפלים".

עוד באותו נושא

זוועה: ניצולת שואה נדקרה ונשרפה בפריז

כזכור, בשבוע שעבר בית המשפט העליון של צרפת קבע כי קובילי טרארה, מוסלמי בן 27, אינו כשיר לעמוד לדין מכיוון שהרצח של שרה חלימי התבצע כשהוא "היה תחת הזיות שנגרמו משימוש בסמים". הרצח התרחש בשנת 2017, כאשר טרארה פרץ לדירתה של חלימי וזרק אותה מחלון הדירה בקומה השלישית כשהוא צועק "אללה אכבר".

הפסיקה התקבלה בזעם בקרב יהודי צרפת, וגם הנשיא עמנואל מקרון אמר כי הוא מתנגד לקביעה. בראיון לעיתון המקומי "לה פיגארו" מקרון אמר שיבקש משר המשפטים, אריק דה-פונד מורטי, להגיש הצעה לשינוי החוק בעקבות פסק הדין כדי לוודא ששימוש בסמים לא יאפשר התחמקות מעמידה לדין.

"זה לא מתפקידי להתייחס להחלטת בית משפט, אך לדעתי השימוש בסמים כדרך הגנה ולאחר מכן לטעון ל'שיגעון' לא אמור לנקות אדם מאחריות פלילית. אבקש משר המשפטים להגיש שינוי לחוק בהקדם האפשרי" אמר מקרון. "ברצוני להביע למשפחה, קרובי המשפחה של הקורבן, ולכל האזרחים היהודיים שחיכו למשפט הזה, את תמיכתי החמה. אזכיר את נחישות הרפובליקה להגן עליהם".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנופורסם במקור

כתיבת תגובה