בני לוד צפויה לשלם לגל צרויה מעל 180 אלף ש"ח

אם לא די בצרות שנחתו בשנים האחרונות על קבוצת הפועל בני לוד, הרי שלידי המועדון הונח פסק בוררות המדגיש כי על המועדון לשלם לחלוצה לשעבר גל צרויה, סכום העומד על למעלה מ-180 אלף שקלים בגין שכר לעונות המשחקים 2019/20 ו-2020/21, על אף ששיחק בעונת 2020/21 במדי הפועל פתח תקווה ובמועדון ספורט דימונה. את השחקן הזוכה בתביעה מייצג עו”ד שי אליאס.

בפני הבורר עו"ד טמיר בנימין, המוסד לבוררות קבע בפסק בן שבעה סעיפים כי בני לוד תצטרך להתמודד עם סוגיה נוספת ולא פשוטה בכלל, טרם פתיחת העונה בליגה ב' דרום ב', המותנית בסילוק כל פסקי הבוררות העומדים בפתח הקבוצה. בהתאם לפסק הבוררות, נכתב כי גל צרויה לא קיבל את תשלום השכר, תשלומי הפנסיה והתשלום בגין רכב שכור, שלא שולמו לו בגין חודש מאי 2020 ועונת המשחקים 2020/21.

בין הצדדים נכרת ביום 27 בינואר 2020 הסכם לעונת המשחקים 2019/20 ו-2020/21 תמורת שכר חודשי של 25 אלף שקלים ברוטו. הנתבעת (הפועל בני לוד) טוענת כי ההסכם לעונת המשחקים 2020/21 כלל לא השתכלל לידי הסכם מחייב לאור העובדה שהתנאי לכניסתו לתוקף היה אישור הבקרה התקציבית, אך הנתבעת ירדה ליגה ולא הייתה כפופה עוד לאישור כזה.

עו"ד שי אליאס (רדאד ג'בארה)עו"ד שי אליאס (רדאד ג'בארה)

בנוסף, טוענת הנתבעת כי התובע הכיר בעובדה שההסכם בינו לבין הנתבעת הסתיים, מהטעם שהתובע חתם בקבוצת הפועל פתח תקווה והחל לשחק בשורותיה בחודש אוגוסט 2020 וזאת אף מבלי שהנתבעת חתמה על טופס העברה לקבוצה זו. התובע לא חולק על טענת הנתבעת כי חתם בקבוצת הפועל פתח תקווה, אך טוען כי פעם על מנת להקטין את נזקיו, מאחר ולא הוזמן לאימונים של הנתבעת אשר החלו בחודש יוני 2020. עוד מדגיש כי לא הייתה מניעה שיירשם בהפועל פתח תקווה, כיוון שהנתבעת כלל לא רשמה אותו כחלק מהקבוצה ולכן לא נזקק לאישורה.

בסיכום הדברים, מדגיש הבורר, שהנתבעת מודה כי אין בידה להוכיח כי שילמה לתובע את משכורת מאי 2020 ועל כן אין בידה לסתור את טענת התובע כי לא קיבל שכר עבור חודש זה. לאור האמור, קבע עו"ד טמיר בנימין כי על הפועל בני לוד לשלם לגל צרויה את הסכומים הבאים: שכר בעבור חודש מאי 2020 בסכום של 25 אלף שקלים ברוטו, הפרשי פנסיה עבור עונת 2019/20 בסכום כולל של 8,532 שקלים, הפרשי שכר עבור עונת 2020/21 בסכום של 126,374 שקלים ברוטו, הוצאות משפט בסכום של 5,000 שקלים לא כולל מע"מ וכמובן סכום של 11,500 שקלים בתוספת מע"מ בשכר טרחת הבורר. כל הסכומים, כאמור, הנם סכומי ברוטו אליהם יצטרפו הפרשי ריבית והצמדה כחוק עד למועד התשלום בפועל.

גל צרויה (נעם מורנו)גל צרויה (נעם מורנו)

עורך דינה של הפועל בני לוד, אלדד אהרוני, אמר: "לאחר שקראנו את פסק הדין המקיף והמנומק שמשתרע על 'עמוד ורבע'  ובהתאם להבנתנו, מדובר בפסק בוררות שבינו ובין עולם המשפט הקשר הוא מקרי לחלוטין. מדובר בפסק דין רשלני, נטול הקשר למציאות, ואנחנו נערער עליו בפני בית המשפט המחוזי".

אופיר רגב, ממועדון הכדורגל הפועל בני לוד, התייחס אף הוא לפסק הבוררות: "אנחנו נערער על ההחלטה הזו. אנחנו נפתח את ליגה ב' כסדרה והפועל בני לוד תמשיך להתקיים. היא לא תתפרק ובטח שלא בקדנציה שלי. אחרי לכתו של אבו סובחי, משפחת סלאמה לקחה המועדון לידיה וחתמה עם השחקן גם לעונה שלאחר מכן, ללא ידיעה שעתידה הקבוצה לרדת לליגה א'. השחקן ציפה לקבל הסכומים האסטרונומיים גם בליגה א' כשבסופו של דבר בחר ללכת ולשחק בהפועל פתח תקווה. קבוצה בליגה א' אינה יכולה לעמוד בסכומים הנקובים. אנחנו נפעל למזער נזקים ככל הניתן והאמת תצא לפועל בסופו של יום".

אופיר רגב (יונתן גינזבורג)אופיר רגב (יונתן גינזבורג)פורסם במקור