גם כך תלחמו בדירות המפוצלות: שכנה תבעה את הסרת המזגנים וזכתה

תופעת הדירות המפוצלות לדירות רבות ממררת את חייהם של תושבים רבים באילת שגילו בוקר אחד כי הבניין בו הם חיים, הפך לבית דירות להשכרה על בסיס יומי לאורחים הפוקדים את העיר ● כתוצאה מכך נולדו מפגעי רעש ובעיות חניה, אך לא פחות מכך, גם נוצר מפגע כתוצאה מהתקנה מרובה של מזגנים על הבניין ● שכנה אחת מרחוב גשרון יצאה למאבק בדירה כזו והצליחה להביא לפחות לפרוק המפגע

המפקחת על רישום המקרקעין במחוז דרום הוציאה פסק דין במעמד צד אחד המורה לבעלת דירה ברחוב גשרון באילת להסיר שבעה מנועי מזגנים ויחידות קירור לרבות תעלה, שהותקנו בבית משותף ברחוב. פסק הדין ניתן בתביעה שהגישה דיירת אחרת בבניין, שלטענתה, “הנתבעת פיצלה את דירתה למספר דירות והתקינה על קירות הבית המשותף מספר מנועי מזגנים ויחידות קירור לרבות תעלה, כך שיש לה 7 מנועים”. לטענת התובעת, המנועים והתעלה “הפכו להיות מושבות יונים והדבר גורר לכלוך וזוהמה”. התובעת דרשה להסיר את המצנן המפוצל, התעלות וכן את המדחס המצוי מעל דלת הכניסה לדירתה. כן דרשה את הפסקת הלכלוך שנוצר מהמזגנים לאלתר. 

 

התקנות מרובות של מזגנים לדירה אחת, נזילות ולשלשת ציפורים בחזית הבניין


מאחר והנתבעת לא הגישה כתב הגנה ולא התייצבה לדיון, קיבלה המפקחת על רישום המקרקעין, ציפי קוינט שילוני, את התביעה והורתה לנתבעת להסיר את המזגנים. בעקבות פסק הדין, מסרה התובעת כי הנתבעת הסירה את המצננים, אף שלטענת התובעת טרם השיבה את מצב הקירות לקדמותו כפי שהיה טרם התקנתם.  כן נפסקו לנתבעת הוצאות בגובה 800 שקל.

2-75-2020


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה – יום יום באילתפורסם במקור

כתיבת תגובה