גנץ נגד נתניהו: אתה מייצר עימות מול ארה"ב


עידן יוסף, איתמר לוין
עידן יוסף, איתמר לוין
חיים הופמן העניק גט לאשתו החולה דבורה הופמן – לאחר שנים בהן אביו, איל ההון החרדי המקושר יעקב הופמן, מנע זאתיורם אטינגר
יורם אטינגר
הביצועים המרשימים של "כיפת ברזל" מגבירים את פוטנציאל היצוא למדינות שונות כגון קוריאה הדרומית, יפן, סינגפור, הודו, פולין, המדינות הבלטיות ואמריקה הלטינית, ותורמים להרחבת היצוא הביטח…יואב יצחק

רועי בלכר [צילום: תמר מצפי, גלובס]


עורך דין

רועי בלכר, (נולד: 1970) עורך דין ישראלי. שותף מייסד במשרד עורכי הדין KRB.גורי אלפי [צילום: רונן אקרמן]


קומיקאי, שחקן

גורי אלפי (נולד: 18 בספטמבר 1976), ישראל. קומיקאי, שחקן, זמר, במאי ויוצר טלוויזיה ישראלי.מגי אזרזר [צילום: איציק בירן, יח"צ]


שחקנית

מגי אזרזר (נולדה: 10 בספטמבר 1986), שחקנית ישראלית. שמה המלא: מרגלית אזרזר סבג.

גנץ נגד נתניהו: אתה מייצר עימות מול ארה"ב


[צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]שר הביטחון תקף את ראש הממשלה: "שום מהלך פוליטי לא מצדיק את שבירת השורות שלך והעימות הפומבי שאתה מייצר בשל צרכים פוליטיים מול ארה"ב – ידידתנו הטובה ביותר" "נמשיך לחזק את היחסים עם ארה"ב, ולעבוד יחד עם הממשל על-מנת לדאוג שלאירן לעולם לא יהיה נשק גרעיני"

▪  ▪  ▪


ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, הגיב (יום א', 13.6.21) במליאת הכנסת לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו על הנושאים הביטחוניים ואמר: "אדוני ראש הממשלה, שנינו יודעים היטב, מי ניהל את מערכת הביטחון בשנה האחרונה. יודעים היטב – מי נסע לארה"ב כדי לשמור על העליונות הביטחונית שלנו, אחרי עסקת האף-35 שאותה ביקשת להסתיר. מי פועל ביחד עם האמריקנים כדי להשפיע על ההסכם עם אירן.

"שום מהלך פוליטי, לא מצדיק את שבירת השורות שלך והעימות הפומבי שאתה מייצר בשל צרכים פוליטיים מול ארה"ב – ידידתנו הטובה ביותר. אני מבטיח לך, ראש הממשלה היוצא, ואני מבטיח לכולכם – אנחנו נמשיך לחזק את היחסים עם ארצות הברית שהיא בעלת הברית החשובה ביותר שלנו, ולעבוד יחד עם הממשל על-מנת לדאוג שלאירן לעולם לא יהיה נשק גרעיני. ונדאג שלישראל תהיה את האופציה הצבאית להגן על עצמה. המדיניות שאותה הובלתי, תימשך, ותתעצם גם בממשלה הנוכחית.

"הקשרים שלנו עם ארה"ב יתחזקו, וכך גם עם מדינות נוספות באזור ומעבר לו. אנחנו נמשיך לחזק את הגורמים המתונים, ובהם הרשות הפלשתינית, בכדי להביא ליציבות ושקט. נדע לנצח מול כל אתגר. ומכיוון שכבר בימים הקרובים, נידרש למספר פעולות, המסר שנשדר לאויבינו קריטי. כל איתגור של ישראל, ייענה בעוצמה, בזמן ובמקום שנוח לישראל. אני מציע למי שבונה תוכניות, להחזיר אותן למגירה".


תאריך: 
13/06/2021
  |   עודכן: 
13/06/2021


עידן יוסף

+המסדרת בחרה יו"רים למסדרת ולוועדת חו"ב


[צילום: דוברות הכנסת]

הוועדה המסדרת בחרה הערב בח"כ עידית סילמן (ימינה) לכהן כיו"ר הוועדה המסדרת, במקום ח"כ קארין אלהרר שנבחרה הערב לשרת האנרגיה.

כמו-כן, הוועדה ממליצה לחברי הוועדה הזמנית לענייני חוץ וביטחון לבחור בח"כ רם בן ברק (יש עתיד) לכהן כיו"ר הוועדה, במקום ח"כ אורנה ברביבאי שנבחרה לכהן כשרת הכלכלה.
[עידן יוסף, 22:51 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+השר כהנא הגיש התפטרות מהכנסת

השר לשירותי דת מתן כהנא הגיש את התפטרותו ליו״ר הכנסת במסגרת החוק הנורווגי. במקומו תיכנס לכנסת בעוד 48 שעות שירלי פינטו.
[עידן יוסף, 22:04 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+שני שרי תקווה חדשה הגישו את התפטרותם מהכנסת

השר זאב אלקין והשר יועז הנדל הגישו כעת את התפטרותם ליו״ר הכנסת במסגרת החוק הנורווגי. במקומם ייכנסו לכנסת בעוד 48 שעות ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי וחבר הכנסת לשעבר צבי האוזר מתקווה חדשה.
[עידן יוסף, 21:45 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+החלו ההצבעות על בחירת יו"ר הכנסת

במליא הכנסת מתקיימות הצבעות על בחירת יו"ר הכנסת ה-24 במקומו של יריב לוין. המועמדים לתפקיד הם יעקב מרגי ומיקי לוי.
[עידן יוסף, 20:20 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+הורוביץ: נחזיר את האמון הישראלי במילה 'דמוקרטיה'

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ: "היום אנחנו נקראים לבצע את הפעולה הבסיסית ביותר אליה נבחרנו, והיא להביא לידי ביטוי את רצון הציבור, והציבור בישראל בחר בשינוי. ארבע פעמים בשנה וחצי האחרונות אמר הציבור בצורה ברורה: הגיע הזמן להחליף את השלטון. ארבע פעמים אזרחי ישראל הלכו לקלפיות והצביעו בעד ממשלה אחרת. בבית הזה היו מי שפשוט סירבו להקשיב. עוד טריק, ועוד שטיק, ועוד מערכת בחירות, ועוד בזבוז של מיליוני שקלים, עוד שנאה, ועוד פילוג, ועוד ממשלת מעבר. היום זה נגמר. היום אנחנו עומדים להחזיר את האמון הישראלי במילה 'דמוקרטיה'. מקימים ממשלה חדשה ומחזירים את המדינה לפסים של התנהלות שפויה".
[עידן יוסף, 20:18 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+סמוטריץ': הממשלה הזו קמה על חורבות הדמוקרטיה

יו"ר הציונו הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' בנאומו במליאה: "הממשלה הזו קמה על הפרה סיטונאית של הבטחות, על שקרים והונאות. היא שומטת את הקרקע מתחת ליכולת הבסיסית של הציבור לתת אמון בתהליך הדמוקרטי, והיא פוגעת בכך פגיעה אנושה בעקרון שלטון העם. הממשלה הזו קמה על חורבות הדמוקרטיה ומתנתקת בצורה קיצונית בין התמיכה הציבורית האמיתית שלה זוכה המפלגה לכוח השלטוני המופקד בידיה. בכך היא שוב פוגעת אנושות בעקרון שלטון העם".

[עידן יוסף, 20:10 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+ח"כ אבו שחאדה: הערבים מתביישים בממשלה ובקווי היסוד שלה

"השמאל הציוני הכתיר את יו"ר מועצת יש"ע כראש ממשלה, וזה מוכיח את מה שאמרנו תמיד בבל"ד – שיש הסכמה רחבה בין השמאל הציוני והימין הציוני על המשך הכיבוש ושמירת העליונות היהודית בארץ. הממשלה הזאת ממשיכה בייהוד ירושלים והתעלמות טוטאלית מהזהות ומהזכיות הלאומיות של האזרחים הפלשתינים בישראל וכלל העם הפלשתיני".

"זה שיש ערבים בממשלה לא משמח את הערבים, הם מתביישים בממשלה הזאת ובקווי היסוד שלה, ומתביישים גם מכל הוויתורים שהם עשו כדי להיות מקובלים על בנט, סמוטריץ', נתניהו, הרב דרוקמן ואנשים רבים אחרים. אין ולא יהיה שלום עם הכיבוש, אין ולא תהיה נורמליזציה עם הדיכוי, ואין ולא תהיה דמוקרטיה בלי שוויון אמיתי".
[עידן יוסף, 20:04 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+בנט וגנץ סיכמו: בלוט ובן-שבת יישארו זמנית בתפקידיהם

ראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט, סיכם עם שר הביטחון, בני גנץ, על הישארותו של המזכיר הצבאי לראש הממשלה, תא"ל אבי בלוט, בתפקידו בשלב זה. כמו-כן, ראש המל"ל, מאיר בן-שבת, נענה לבקשת בנט, ויישאר כעת בתפקידו כדי להבטיח את הרציפות התפקודית. ראש הממשלה המיועד ייפגש כבר הערב עם ראש המל"ל ועם מזכ"צ רה"מ שיציגו בפניו סקירות ביטחוניות ראשונות בתפקיד.
[עידן יוסף, 19:57 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+ליצמן: בנט יתחרט על טעותו. הפעם לא תהיה מחילה

השר יעקב ליצמן, בדיון השבעת הממשלה: "ממשלת בנט, לפיד וליברמן זו ממשלה רפורמית שקוראת תיגר על כל הקדוש והיקר לעם היהודי לדורותיו. הפקרתם את השבת כיום המנוחה הלאומי, פגעתם בגיור ההלכתי, בכשרות, בחינוך החרדי, בעולם התורה, בכותל, בערכי הדת ומסורת ישראל. מי שנותן לרודף הדת והמסורת ליברמן להיות שר אוצר ויו״ר ועדת הכספים, עושה צעד נואש ובזוי.

"נפתלי בנט, את מה שאתה חושב על ליברמן אני יודע יותר מאחרים. לא אצטט כאן משיחות אישיות שלנו, רק אומר שהוא האחרון שהיית נותן לו לנהל בנק או חנות. ואת מה שאמרת על שותפך החדש-ישן לפיד אמרת גם לאחרים ובכל מקום: 'טעות חמורה שלא אחזור עליה לעולם'. אני מגלה לך בנט, שאתה עומד לחזור על טעותך זו פעם נוספת ולהתחרט עליה כפליים. תרשום לך. והפעם לא תהיה מחילה שוב".

[עידן יוסף, 19:27 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+עבאס: נחזיר את האדמות שהופקעו מבני עמנו

יו"ר רע"ם מנסור עבאס בנאום בכנסת: "נחזיר את האדמות שהופקעו מבני עמנו – זה מעשה לאומי ממעלה ראשונה. איש לא מכר את הנגב, הוא נשאר במדינת ישראל. החזון שלנו – לחיות בשלום, בשוויון ובשותפות".
[עידן יוסף, 19:01 13/06/21]

▪  ▪  ▪
+גפני: במה אתם יהודים? מעולם לא היה דבר כזהח"כ משה גפני נגד הממשלה שעתידה לקום בנאום במליאת הכנסת: "במה אתם יהודים? אין שבת, אין גיור, אין לומדי תורה, יש ברית זוגיות, אין כותל מערבי – לא נשאר שום דבר. במה אתם יהודים? מעולם לא היה דבר כזה".
[עידן יוסף, 18:33 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+מיכאלי: שום דבר אינו מצדיק שימוש בכרזות של נרצחי טרור

יו"ר העבודה, ח"כ מרב מיכאלי, קראה בנאומה בכנסת להרגיע את הביטויים הקשים. היא אמרה כי היא מבינה לכאבם של האנשים שאיבדו את השלטון, אך הוסיפה כי שום דבר אינו מצדיק שימוש בכרזות של נרצחי טרור.

"השינוי חייב להיות בממשלה שעובדת למען הציבור הישראלי, למען מדינת ישראל, בממשלה נקייה משחיתות, בממשלה שמקיימת פסקי דין של מערכת המשפט ולא מבזה אותה. ממשלה שפועלת למען כל חלקי החברה הישראלית, שמחברת ביניהם ולא מפרידה ומפנה אותם אחד כלפי השני. ממשלה שתראה בנות ובני אדם ולא סקטורים. ממשלה שחותרת להשיג שוויון בין כל חלקי החברה הישראלית ובין האזרחיות לאזרחים, ואני גאה להיות מי שהכניסה, לראשונה בתולדות מדינת ישראל, לקווי היסוד של הממשלה מחויבות לשוויון מלא בין גברים לנשים. הממשלה שמושבעת היום היא ממשלה מורכבת, לא מובנת מאליה לאף אחד מהחלקים שמרכיבים אותה".

[עידן יוסף, 18:28 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+מירב בן-ארי יצאה נגד "נאום הצפונבונים"

ח"כ מירב בן-ארי הביעה על דוכן הכנסת מחאה על "נאום הצפונבונים" של דודי אמסלם מלפני ארבעה ימים. היא הזכירה כמה חברי קואליציה חדשים, כולל היא עצמה, שרחוקים מלהיות כפי שצייר אותם – אשכנזים.
[עידן יוסף, 18:11 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+כהנא: מי אתם בכלל שתטיפו לנו על קידוש השם

ח"כ מתן כהנא תוקף מעל דוכן הכנסת את הליכוד ואת הסיעות החרדיות: ״קראתם לנו להוריד את הכיפה, מתי שכבת במארב בגשם וקראת שמע ישראל? מתי התפללת לפני שיצאת לקרב? מי אתם בכלל שתטיפו לנו על קידוש השם?".

משה גפני: "עשיתי את זה יחד עם לפיד". דוד אמסלם: "יש לך רב חדש – גלעד קריב".
[עידן יוסף, 18:08 13/06/21]

▪  ▪  ▪


+דרעי: איש לא הציע לנו להצטרף לממשלה

יו״ר ש״ס השר דרעי בנאומו בכנסת: ״במשך שנים ניסו להכניס על החרדים שאין להם עקרונות וערכים, שהכל זה רק מחיר וכסף. הוכחנו שאצלנו ערכים זה לפני הכל. והנה השקר הגדול: אומרים שלא רצינו להצטרף, שקרנים. איש לא הציע לנו להצטרף. לא שהיינו מצטרפים, אבל למה לשקר? איווט ליברמן בעל המריצה הניח וטו מוחלט.

״פעם ראשונה במדינת ישראל שמונחים על שולחן הכנסת כאלו הסכמים. זה חילול השם שלא היה כדוגמתו. אני באופן אישי יורד לי הלחץ, אני לא צריך את המאבטחים והבודקה מחוץ לבית – הכאב שלי זה על המלחמה ביהדות, על המלחמה בקודשי ישראל ועל הדריסה במסורת ישראל״.
[עידן יוסף, 17:51 13/06/21]

▪  ▪  ▪
+לפיד: מוותר על הנאום, מבקש סליחה מאימא שלי


[צילום: דוברות הכנסת]

ראש הממשלה החליפי ושר החוץ המיועד ח"כ יאיר לפיד במליאת הכנסת: "אני אוותר על הנאום שתכננתי לשאת, עליתי הנה רק מסיבה אחת, אני רוצה לבקש סליחה מאימא שלי. אימא שלי, בת 86. אנחנו לא בקלות מבקשים ממנה לעלות לירושלים ועשינו את זה כי בכך הנחתי שאתם תצליחו להתגבר על עצמכם ולנהוג בממלכתיות ברגע החשוב הזה, והיא תראה איך מתחלף שלטון. כשהיא נולדה עוד לא הייתה מדינת ישראל, לא היה לנו פרלמנט ורציתי שהיא תהיה גאה בהליך הדמוקרטי הישראלי. ובמקום זה היא וכל אזרח ישראלי אחר גם מתבייש בכם וגם נזכר למה הגיע הזמן להחליף אתכם".
[עידן יוסף, 17:12 13/06/21]

▪  ▪  ▪


גנץ נגד נתניהו: אתה מייצר עימות מול ארה"ב
כבוד נשיא המדינה – ראובן (רובי) ריבלין


ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף (יום א', 13.6.21) את הממשלה המיועדת והעומד בראשה, וכינה אותה ממשלת רעננה-מראענה. "ממשלה שמדירה 56 מנדטים של ימין אמיתי היא לא ממשלת אחדות. זאת ממשלה רעננה-מראענה", אמר.


ח״כ אלי אבידר, ממפלגת ישראל ביתנו, הודיע (יום א', 13.6.21) ליו״ר המפלגה, ח"כ אביגדור ליברמן, על פרישתו מן הסיעה ועל כוונתו להתנהל בכנסת כסיעת יחיד. ההודעה נמסרה לאחר שאבידר סרב לקבל את ההצעה לכהן כשר במשרד האוצר.


ראשי מפלגות הממשלה המסתמנת הודיעו (שבת, 12.6.21) על איוש שורה של תפקידים בממשלה ובכנסת.


קצין הכנסת יוסף גריף הודיע (יום ד', 9.6.21) לחבר הכנסת איתמר בן-גביר כי בתום הערכת מצב שקיימה המשטרה ועל-פי החלטת מפכ״ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי, הוחלט שלא תתאפשר לו כניסה מחר ומחרתיים.

עידן יוסף


עידן יוסף


עידן יוסףפורסם במקור

כתיבת תגובה