דייגו מראדונה הוסר רשמית מ-FUT
sportFive1179762 (צילום: ספורט 5)

צילום:
ספורט 5


sportFive1179764 (צילום: ספורט 5)

צילום:
ספורט 5


דייגו מראדונה, אחד מגדולי הכדורגלנים בכל הזמנים, הוסר מ-FIFA 22 בעקבות מחלוקת משפטית.
בהודעה שמופיעה בעליית המשחק, נכתב: "עקב מחלוקת משפטית עם צד שלישי, אנו נאלצים להסיר את דייגו מראדונה מחבילות FIFA Ultimate Team Pack, Ultimate Draft ו-Soccer Aid World XI. אנחנו חולקים את האכזבה של האוהדים שלנו ומקווים להחזיר את אחד הסמלים הגדולים של הכדורגל למשחק בשלב מסוים בעתיד".

בנוסף עוד נמסר מהחברה כי, קלפים שכבר הושגו או נרכשו לא יוסרו.

sportFive1179767 (צילום: ספורט 5)

צילום:
ספורט 5


ככל הנראה, הבעיה קשורה למחלוקת מי הבעלים של הזכויות על דמותו של מראדונה. בשנה שעברה, בית משפט בארגנטינה קבע שייתכן ו-EA ניהלה משא ומתן עם הצד הלא נכון וכי עליה להסיר את מראדונה מהמשחק עד שניתן יהיה לקבוע עם מי היא צריכה להתעסק. על פי דיווח מנובמבר 2021, בית המשפט מצא ש-EA חתמה על הסכם מסחרי עם סטפנו ססי, מנהלו לשעבר של השחקן. עם זאת, בית המשפט הגיע למסקנה כי לססי אין סמכות חוקית לבצע עסקאות מסוג זה.

המחלוקת על מי הבעלים של הזכויות על דמותו של מראדונה ממשיכה להיות שנויה במחלוקת. עורך דינו של מראדונה, מתיאס מורלה, טען כי לפני מותו העביר מראדונה את הזכויות על המותג "דייגו ארמנדו מראדונה" לחברתו סאטביקה.
אך במרץ השנה נאסר על חברת סאטביקה להשתמש במותגים של מראדונה בעקבות תלונה שהגישו שתיים מבנותיו של מראדונה. האיסור הוסר באותה שנה, אך בנותיהם של מראדונה ומורלה ממשיכות לנהל מלחמת חורמה על מי הבעלים של הזכויות על השחקן.
פורסם במקור

כתיבת תגובה