דרמה בעליון: רומן זדורוב יזכה למשפט חוזר

חדשות סרוגים11.05.21 17:11  כ"ט באייר תשפא

דרמה בעליון: רומן זדורוב יזכה למשפט חוזר

  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

15 שנים עברו מאז שנרצחה תאיר ראדה ז"ל בתיכון בקצרין, והיום החליט שופט בית המשפט העליון חנן מלצר כי רומן זדורוב שהורשע בכמה ערכאות ומרצה מאסר באשמת רצח יזכה למשפט חוזר.

מדובר בהחלטה של השופט מלצר, שכבר פרש מכהונתו, וכעת "מנקה שולחן" עם תיקים שעמדו להחלטתו. זוהי מכה קשה לפרקליטות, וגם לשופטי בית המשפט המחוזי בנצרת ושופטי העליון שהרשיעו פעם אחר פעם את זדורוב ברצח של ראדה.

עוד באותו נושא

אילנה ראדה: "רומן זדורוב לא רצח את בתי"


3

"בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע את המבקש. בערעור מטעם המבקש, שנדון בבית המשפט העליון, הוחלט על החזרת התיק לבית המשפט המחוזי בנצרת לשם בירור מספר סוגיות, נוכח ראיות חדשות שהגשתן נתבקשה, ובעקבות זאת ניתן פסק דין משלים, שאישר מחדש את הרשעתו של המבקש.

ערעור המבקש לבית משפט זה על פסקי דינו של בית המשפט המחוזי בנצרת הנ"ל – נדחה ברוב דעות (השופטים י' עמית ו-צ' זילברטל), כנגד דעתו החולקת של השופט י' דנציגר, שסבר כי יש לזכות את המבקש מחמת הספק.

לאחר מספר שנים הוגשה הבקשה למשפט חוזר הנ"ל מטעמו של רומן זדורוב, כשהוא מיוצג על-ידי עו"ד ירום הלוי. הבקשה החזיקה 373 עמודים וצורפו לה נספחים רבים, לרבות חוות דעת חדשות של מומחים. בתגובה נמסרה תשובה מטעם המשיבה, שהחזיקה 171 עמודים וגם לה צורפו נספחים רבים וחוות דעת של מומחים. בעקבות זאת קויימו מספר דיונים במעמד הצדדים והוגשו עד לאחרונה השלמות של חומרים וטיעונים על-ידי באי-כח הצדדים.

לאחר עיון ולימוד של כל החומר הנ"ל – נפסק מפיו של המשנה לנשיאה (בדימ') ח' מלצר כי יש מקום להורות על עריכת משפט חוזר, מכוח העילה הקבועה בסעיף 31(א)(2) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 – לפיה התגלו עובדות, או ראיות, שעשויות לשנות את תוצאות המשפט לטובת המבקש."

ההחלטה התקבלה בעקבות עדויות חדשות של מומחים על הממצא ובו דם בעקב נעל שנמצא על האסלה בתא השירותים בה נמצאה גופתה של תאיר ראדה.

"אני נלחמת על המלחמה למצוא את הרוצח האמיתי"

ההנחה הרווחת בציבור, כולל של אמה של תאיר, היא שלא הוא הרוצח של תאיר. בראיון שנתנה לפני חצי שנה לבן כספית וינון מגל ברדיו 103 FM אמרה ראדה: "אני 14 שנה נלחמת, 14 שנה אני מנסה במאמץ רב למצוא את החומרים שהוסתרו ממני. כי אנחנו, משפחות הקורבן, לא חשופים. הבנתי שיש דברים שהם נסתרים ולא גלויים, ולא אמיתיים. התחלתי לחשוף את הדברים וחשכו עיניי. אבל עדיין, אני עדיין מאוד זהירה ומאוד שקולה".

עוד באותו נושא

הפרקליטות: רומן זדורוב אינו חף מפשע שהופלל


4

היא הדגישה כי איננה תומכת בזדורוב: "אני לא נלחמת את המלחמה של זדורוב, אני נלחמת על המלחמה למצוא את הרוצח האמיתי. אם זה יהיה זדורוב זה בסדר מבחינתי ושיירקב בכלא". על אף שזדורוב הורשע בשלוש ערכאות ובעליון בערכאה אחת, אילנה ציינה כי: "עדיין יש גם אפילו בשופטים את הספק הרב מאוד על ראיות מאוד משמעותיות – ראיות פורנזיות שלא שייכות לרומן זדורוב. מה עושה הפרקליטות? עושה ספינים שכביכול הדברים האלה הם הזויים, הם לא רלוונטיים".

משפטנים על פרשת רצח תאיר ראדה

עוד סיפרה כי נמצאה שערה בתא השירותים, "ישנה אפשרות או שהיא שייכת לא"ח שהייתה חברה של א"ק ולבשה את הסוודר שלו, אבל עדיין שייכת לא"ח". לכן לדעתה צריך לחקור את א"ח וא"ק, "חקירה כמו שצריך, לא כמו בצל של אמת, חקירה שהוסתרה מבתי המשפט, שלא דנו בה בבית המשפט, שעדיין שניהם מוגדרים מבחינה משפטית כחשודים ברצח", אמרה. היא חשפה כי: "א"ח הוא סוחר סמים מאוד גדול, שהיה מקושר לתלמידים. חודש לפני הרצח של תאיר נעצרו 10 תלמידים על סחר בסמים מאוד מאוד קשים, שאחד מהם הוא היה הלקוח של א"ח. אם אני מוצאת שערה כזאת ששייכת לא"ח, למה שאני לא אחשוב שהוא רצח?"

זה אפשרי: דירת ענק עם גינה בקהילה מושלמת >>

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנופורסם במקור

כתיבת תגובה