דרמה בתביעת המיליונים נגד חמאס: ישלם הרבה פחות למשפחותאימהות שלושת הנערים (צילום הדס פרוש, פלאש 90)


לפני כשנה הוגשה תביעת ענק נגד ארגון הטרור "חמאס" מטעם משפחות שלושת הנערים, נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח ז"ל על סך יותר מחצי מיליארד שקל, ב-520 מיליון שקל והיום בהיעדר כתב הגנה בית המשפט המחוזי בירושלים פסק על ארגון הטרור לשלם 38 מיליון שקל למשפחות.


כזכור, בשנת 2014, שלושת הנערים נחטפו לאחר שלקחו טרמפ באזור יהודה ושומרון, בעקבות החטיפה החל מבצע "שובו אחים", מבצע החיפושים לאחר הנעדרים, עד שביוני של אותה שנה לאחר שבועות של חיפושים אותרו הגופות של שלושת הנערים.  


בשנה שעברה כאמור, הוגשה תביעת ענק של 520 מיליון שקל נגד ומבצעי החטיפה עמר אבו אל עיישה ומרוואן קוואסמה שהאחרון גם הודה בתכנון, בהשגת המימון, הכספים, הנשקים בכל הנוגע לפיצוי. התביעה נעשתה על ידי ארגון "שורת הדין" בשם המשפחות. אך השופט החליט לפסוק על פיצוי נמוך בהתאם לפסק דין שיצא מהעליון ובו ניתן היה לראות שניתנה הקלה בתביעות נגד טרור.


נשיאת הארגון שהגיש את התביעה בשם המשפחות "שורת הדין", עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר אמרה היום כי: "לא ייתכן כי בית המשפט הישראלי יחוס על ארגון הטרור אשר מימן, תכנן וביצע את הפיגוע הנורא שנחקק בלב האומה כולה. פסיקת מתן עשירית מסכום תביעת הפיצויים, תפגע אנושות בהרתעה הישראלית ובאמצעים למיגור הטרור בדרכים כלכליות. אני סבורה כי יש לעגן בחקיקה את גובה מתן פיצויי עונשין לקורבנות הטרור אשר יקבלו את הסכום המגיע להם ובכך ייאלצו את ארגוני הטרור לחשוב פעמיים לפני ולשלם על מעשיהם".


תגובות לכתבה(0):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובהפורסם במקור

כתיבת תגובה