ד"ר שרון אלרעי-פרייס: "הקו האדום נחצה כל הזמן וזה נראה נורמלי"

עצרות מחאה והזדהות עם צוותי הרפואה שנאלצים להתמודד עם אלימות נגדם, התקיימו היום (ה') בבתי החולים ברחבי הארץ, ביניהם הדסה הר הצופים, אסותא-אשדוד, ברזילי, שערי צדק, בני ציון ושיבא.

עוד בעניין דומה

מלווה במאבטח האישי, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, נשאה דברים בעצרת ההזדהות ״שיבא נגד אלימות״ במרכז הרפואי בתל השומר, ושיתפה בתחושותיה הקשות לנוכח האיומים שהיא סופגת במסגרת מילוי תפקידה: "הקו האדום נחצה כל הזמן וזה נראה נורמלי. ומה הפתרון? מאבטח. אז די. די לאלימות! לא ניכנע לאלימות, לא נפסיק לומר מה שנכון, לא נפסיק לעשות את העבודה שלנו. המדינה צריכה להתחיל להגן על הצוותים הרפואיים. זה התפקיד שלכם. תעשו אותו״.

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר אר"ם ומנהל היחידה לנוירוכירורגיה של הילד במרכז הרפואי שיבא, אמר: "אני רוצה לקוות שהמחאה שלנו תיפול על אוזניים קשובות". ד"ר פלדמן ציין שורה של צעדים שיש לנקוט בהם, ובהם הקמת נקודות משטרה בכל בית חולים, עיבוי מערך המאבטחים ופריסה של אמצעים טכנולוגיים בכל הנקודות המועדות לפורענות. כמו כן, ציין את חשיבות ההרתעה וקרא למקבלי ההחלטות לפעול ולהגן על הצוותים הרפואיים.

עוד נשאו דברים בעצרת פרופ' גליה רהב, שסיפרה על האיומים שקיבלה במהלך מגיפת הקורונה עד לכדי הגשת תביעה שבה זכתה; ד"ר שמואל שטיינלוף, מנהל מחלקה פנימית ג', שסיפר על מקרה של משפחה שתקפה ואיימה על הצוות.

פרופ' ארנון אפק, משנה למנהל המרכז הרפואי שיבא ומנהל בית החולים הכללי, קרא למדינה לפעול ולהגן על הצוותים הרפואיים: "אתם רואים כאן בעצרת את אחת התופעות הכי לא טבעיות שיש. כי במצב טבעי, כל האנשים שנמצאים פה צריכים להיות עם החולים ולטפל בהם. במקום זה, הם צריכים לומר למדינת ישראל: 'תדאגי לנו'. איזו בושה למדינה הזאת. ומה עונים לנו? אנחנו חוקרים".

את דברי הסיום נשא פרופ' יצחק קרייס, מנהל "שיבא", שקרא להסדיר הקמה של משמר הבריאות, אך הדגיש: "נמשיך לעשות הכל כדי להגן על אנשינו, ובינתיים נמשיך לתת את הטיפול הטוב ביותר. מערכת הבריאות היא מודל לסולידריות חברתית ולדו קיום. מאז ומעולם אנחנו מטפלים בכולם, גם באלו שתוקפים אותנו".פורסם במקור