הוצאת נכות בביטוח לאומי – עו"ד ביטוח לאומי – אונו News

נכות בביטוח לאומי היא אחת מתוך מגוון קצבאות ושירותים שהמל"ל (המוסד לביטוח לאומי) מציע לאזרחי ישראל, ובהן בין השאר, אבטלה, סיעוד, ילד נכה, לידה, הבטחת הכנסה, מזונות, ועוד.


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


אולם, קבלת הזכויות והקצבאות כרוכה, לצערנו, לעיתים קרובות בביורוקרטיה רבה ומורכבת.

בין השאר בשל מבנה המערכת, וכן סעיפי החוק הרבים והמסורבלים והפסיקה (פסקי הדין) הנרחבת.  דומה, אפוא, שדווקא המערכת שאמורה להיות הנגישה והנוחה ביותר עבור האדם הפשוט שאתרע מזלו והוא נפצע או חלה,  הופכת ברגע האמת לחרב פיפיות כלפיו.

הסירבול והסחבת הם מנת חלקם של חלק לא מבוטל מהפונים לוועדות הנכות השונות בביטוח לאומי. לכן, המחוקק, מתוך מודעות לבעייתיות זו, מאפשר לפונים לשם מיצוי זכויותיהם –  גישה לוועדות הביטוח הלאומי כשהם מלווים בעו"ד מייצג, בין אם מדובר בוועדה פסיכיאטרית, נפשית, או בוועדה בנושאים פיזיים, מחלות, פציעות וכדומה.

במשרד עורכי דין ומגשרים פלג ניתן להתייעץ ללא עלות לבירור ראשוני של סיכויי תביעת נכות וועדת ביטוח לאומי נכות כללית.   בטלפון ישיר – 0545829265 (ניתן לשלוח 'וואטסאפ')

הגעה לוועדה מצריכה הכנה מדוקדקת ביותר, בחינת התיק הרפואי וחומר נוסף, ותכנון ההתנהלות בוועדה במסגרת האסטרטגיות האפשריות. אין דין וועדה בנושא נכות מסכיזופרניה למשל, לוועדה הדנה בתאונת עבודה.

נכי צה"ל יש לציין, נדונים בנפרד במסגרת וועדות משרד הביטחון, ומשרד פלג ושות' עוסק גם בכך רבות.

 

במידה ואזרח בחר לגשת, שלא בטובתו, באופן עצמאי לוועדה בביטוח לאומי ללא ייצוג וכשל בה, קיבל אחוזי נכות, ואובדן אי כושר עבודה נמוכים ביותר, או לא קיבלם כלל,  הוא רשאי על פי רוב לפנות לוועדת ערעורים בהתאם לסדרי הדין המקובלים בהקשר זה.  אין טעם להרים ידיים אם נכשלתם בוועדה הראשונה – כאשר עו"ד מיומן בערעור/ערר יוכל "להציל את המצב" ולעיתים קרובות להטות את הכף גם כשהכל נראה כבר אבוד.

 

כל האמור לעיל מצריך ניסיון רב והיכרות עם מנגנוני החוק והתקנות השונות, הבנה מעמיקה וניסיון בהלך הרוח של בתי המשפט ובפסיקה הקיימת והמסתבכת משנה לשנה, התעדכנות ומעקב, וגם ידע והבנה כיצד הועדה הרפואית "חושבת" ומסתכלת על דברים. עו"ד הבקיא בתחום והמוכר במסדרונות הביטוח הלאומי, ומייצג בכלל, יוכל להועיל רבות למיקסום סיכויי ההצלחה במטרה לקבל את מה שמגיע לכם בתיק.  חשוב לציין כי קיים שכ"ט (שכר טרחה) קבוע על פי טבלה המתפרסמת באתר ביטוח לאומי עבור וועדות נכות כללית.

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות למשרדנו העוסק במשפט אזרחי ודיני נזיקין וביטוח לאומי,  עו"ד ביטוח לאומי  –  בטלפון הישיר – 054-5829265

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]


פורסם במקור