החל מינואר הקרוב: אזרחי ארה"ב יחויבו להתחסן או להיבדק כדי לעבוד


לפי צו חדש של ממשלת ארה"ב החל מה-4 בינואר, כל העסקים במדינה עם 100 עובדים או יותר יצטרכו לחייב את עובדיהם להתחסן נגד נגיף הקורונה, או לבצע בדיקות כל שבוע, ולחבוש מסכה בעת העבודה באופן קבוע.


עובדים רבים ברחבי ארה"ב, יוצאים נגד הנחיה זו, ומאיימים בתביעות – חלקם טוענים שנכות או אמונה דתית מונעים מהם להתחסן, אחרים טוענים שהנחיות אלו מפרים חוזי איגוד. עם כל כך הרבה אתגרים, בתי המשפט עשויים לפסוק פסקי דין שמתנגשים זה בזה, ובית המשפט העליון יצטרך להכריע. 


10 מדינות בראשות המושלים הרפובליקנים הגישו תביעה לבית המשפט המחוזי הפדרלי של מיזורי בטענה שהבית הלבן חרג מסמכותו החוקתית בכך שדרש חיסון לכל עובדי החוזה הפדרליים. ביום חמישי, טקסס ופלורידה הגישו תביעות נפרדות עם תביעות דומות. בינתיים, ג'ורג'יה, אלבמה, איידהו, קנזס, דרום קרוליינה, יוטה ומערב וירג'יניה הצטרפו לתביעה עם טיעונים מקבילים בבית המשפט המחוזי הפדרלי של ג'ורג'יה.


סקר של קרן משפחת קייזר מצא כי 16% מהאמריקאים לא מתכננים להתחסן אף פעם נגיד הנגיף, ו-4% מתכננים להתחסן רק אם  מקום העבודה או הלימודים ידרוש מהם. 


שר העבודה מרטי וולש אמר שדרישות החיסונים החדשות של ממשל ביידן יסייעו להגביר את שיעור ההשתתפות בכוח העבודה. לפי דו"ח המשרדות שמשרד העבודה פרסום, נתון ההשתתפות בכוח העבודה נותר ללא שינוי באוקטובר, ועומד על 61.6%.


"אנחנו באמת צריכים להתמקד באיך אנחנו מחזירים את הביטחון לאותם אנשים שפשוט מפחדים לחזור", אמר וולש. "אנשים ירגישו שמקום העבודה שלהם בטוח יותר", הוסיף. "ייתכן שאנשים לא חזרו למקום העבודה שלהם,  בגלל הדאגה לגבי מי יכול להיות מחוסן, ומי לא".

תגובות לכתבה(1):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובה


 • 1.  הם מדברים על 2 מנות חיסון שנותנות הגנה מצוינת של 90%!


  הערה

  05/11/2021
  20:25


  הגב לתגובה זו


  0

  0

  ולא כמו הפשיסט המטורלל בניטו מוסולינו עם 0 מנדטים!


  סגורפורסם במקור

כתיבת תגובה