הפועל נקנסה ב-10 אלף ש"ח על זריקת החפצים


|
מרקו יאנקוביץ' ברגע זריקת החפצים לעברו (רדאד ג'בארה)
מרקו יאנקוביץ' ברגע זריקת החפצים לעברו (רדאד ג'בארה)

הפועל תל אביב נקנסה ב-10 אלף ש"ח בגיל ההתפרעויות באצטדיון בלומפילד מול בית”ר ירושלים. המועדון ספג את עונשו זכר לאירועים מול הקבוצה מהבירה, בהם הודלקו אבוקות ביציע וכן הושלכו מוטות נייר לעברו של מרקו יאנקוביץ', במה שגרם להפסקת המשחק למשך מספר דקות על ידי השופט רועי ריינשרייבר.

עוד לפני ההחלטה של בית הדין, אודליה פרידמן, מנכ”לית הפועל ת”א, אמרה: “אחת ההחלטות שלי לבוא לעולם הכדורגל היא שיש לי מה לתרום, והדבר השני באמת הוא שניתן לתרום לקירוב בין האוהדים להנהלת הקבוצה. הענישה של הקנסות כואבת לנו. זה בא על חשבון תקציב למחלקות הנוער. נערכנו למשחק עם בית”ר וההיערכות הייתה רצינית, הכל היה בשיתוף המשטרה”.

אודליה פרידמן (נעם מורנו)אודליה פרידמן (נעם מורנו)

עורך הדין משה בן דת, אשר ייצג את הפועל ת”א בדיון, אמר: “צירפנו את דו”ח מנהל האירוע. ידענו שזה משחק נפיץ, מאחר והיה חשד שיהיה שימוש בפירוטכניקה התקבלו הנחייה לביצוע בדיקות קפדניות ובנוסף הוצבו שוטרים שאמורים היו לאתר אנשים חריגים. הוצבו עשרות סדרנים אל מול הקהל, כמובן שזה עלה לנו כסף רב בעקבות האירוע שאירע דקה למחצית. תגברנו עוד יותר את הסדרנים. בסיום המשחק המטרה לקחה את כל הסרטים, הצלחנו לזהות שני אוהדים שהדליקו אבוקות. אנחנו מנסים לאתר אותם כרגע ולא הצלחנו. אנו מתכוונים לתבוע אותם, מאסנו בהתנהגות הזו, אנחנו עושים הכל כדי לצמצם את זה. המועדון נפגע קשות בזמן הקורונה, מבקשים להקל”.

הדיין נעם ליובין, מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, ציין: “נציגי הנאשמת הגיעו עם שני צילומים בודדים של אוהדים, אשר לטענתם הם האחראים לחלק מן האירועים שאירעו ונזכיר כי מדובר באירועים בהם הודלקו אבוקות רבות ביציע ובאירוע אחר בו הושלכו מספר פעמים מוטות נייר על שחקן בית”ר ירושלים, בכמות אשר חייבת את שופט המשחק להפסיק את המשחק למשך 4 דקות”.

אבוקות ביציעי הפועל ת"א (חגי מיכאלי)אבוקות ביציעי הפועל ת"א (חגי מיכאלי)

עוד כתב: “משני האירועים החמורים המצטברים הנ”ל, ולאחר דברי נציגי הנאשמת כי היה ברור להם שהמשחק הינו טעון וכי לכאורה התכוננו בהתאם, הגיעו אותם נציגים עם אותן שתי תמונות, ללא כל זיהוי של אותם האנשים ולמעשה ללא כל צעד מעשי נדרש, כאשר תמוהה העובדה כי מכל האירועים החמורים המוזרים בדו”ח אשר מאופיינים כאירועים להם היו שותפים אוהדים רבים, זהו התוצא הדל איתו מגיעים נציגי הנאשמת לדיון”.

“צר לי כי אלו הם פני הדברים וכולי תקווה כי המילים שהושמעו במהלך הדיון, בדבר מלחמה כנגד אותם פורעים, אכן יתממשו למעשים בשטח ולא יישארו בכדר סיסמאות הנזרקות לחלל האוויר. הנני מדגיש כי אם לא הייתי מתחשב בטיעונים שנשמעו בדיון ובעובדה כי מדובר בתקופה בה נזקקת הנאשמת לקהל ביציעה, כמקור הכנסה, הרי שהיה עונשה של הנאשמת כבד הרבה יותר וכולל אלמנטים של ענישה נוספים מעבר לקנס הכספי – והמבין יבין”.

העו"ד של בית"ר מדבר לאחר הדיוןפורסם במקור

כתיבת תגובה