הפסד נוסף להסתדרות: התביעה בסך 15 מיליון שקל נדחתה על הסףההסתדרות (צילום ויקיפדיה)


היום (9.5.21) התקבל פסק הדין הסופי של בית הדין הארצי לעבודה בעניין ערעור ההסתדרות בעניין התארגנות עובדים בחברת סודהסטרים ודחה את הערעור על הסף. נקבע שסודהסטרים לא היא זו שגרמה לביטול החברות של עובדיה בהסתדרות ובהמשך לכך – לאבדן היציגות.


בית הדין הארצי הותיר על כנו את חיוב ההסתדרות בהוצאות בסכום של 300,000 שקל וקבע כי על אף שמדובר בסכום גבוה וחריג, בשקלול נסיבות המקרה המיוחדות והחריגות לרבות היקף ההליכים ובמיוחד קביעת בית הדין האזורי על התנהלות ההסתדרות – יש להותיר את הסכום הנפסק על כנו.
 
כזכור, בפסק דין תקדימי שניתן  ב-3.9.20 על ידי בית הדין האזורי לעבודה בבאר-שבע (מותב בראשות כבוד השופטת אנגלברג שוהם) – נדחתה תביעת ההסתדרות הכללית נגד חברת סודהסטרים, בה נטען לפגיעה בהתארגנות מצד החברה. בנוסף, נקבע כי ההסתדרות איננה ארגון יציג בחברה ומחויבת לשלם לחברה 300,000 שקל.


לפני כן,  בחודש מאי 2017 הגישה ההסתדרות תביעה נגד החברה על סך 15 מיליון שקל, בה נטען לפגיעה בהתארגנות מצד החברה. סודהסטרים הכחישה את כל הנטען, וטענה מנגד שההסתדרות מסיתה עובדים לאלימות; מאיימת עליהם; חורגת מחוקתה במינוי חברי ועד לא כשירים ובאופן כללי – יוצרת במפעל אווירת אימה.
 
אייל שוחט מנכ"ל הגלובלי של סודהסטרים ציין: "אני מברך על החלטת בית הדין הארצי לעבודה אשר פסק סופית ובאופן נחרץ כי אין מקום להתנהגות בריונית בחסות ההסתדרות במדינת ישראל. כפי שפעלנו לכל לאורך הדרך למען העובדים, סודהסטרים תעביר את הפיצוי שיתקבל מההסתדרות לקרן לרווחת העובדים".


תגובות לכתבה(0):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובהפורסם במקור

כתיבת תגובה