הפתק המסתורי שהסגיר את השכנה שפגעה ברכב: – אשקלונים

בית משפט | צילום: אתר פיקסל

אין דבר מכעיס יותר מלגלות שפגעו לך ברכב מבלי להשאיר פרטים – לפני מספר חודשים תושבת אשקלון נדהמה לגלות פתק על שמשת רכבה – "מספר רישוי ****** פגע בך". הפתק נחתם במילים אזרח ישר. האשה המתגוררת ברחוב הציונות בחנה את רכבה וגילתה כי אכן נגרם נזק לרכב שלה.

בדיקה קצרה העלתה כי הפרטים הרשומים בפתק תואמים את הרכב החונה לצדה וכי לרכב זה ישנה פגיעה התואמת את הפגיעה ברכב שלה. האשה ערכה בירור מהיר וגילתה כי הרכב הפוגע שייך לשכנה המתגוררת אף היא בבניין. היא איתרה את מספר הנייד שלה ושלחה לה הודעה בה כתבה: "בוקר טוב, הבוקר קמתי לאוטו וראיתי מכה שלא הייתה אתמול, ואת כבר לא היית בחנייה.. עכשיו עברתי דרך הבית וראיתי את הרכב שלך חונה והמכה מגיעה מהרכב שלך.. אולי ניסית לחפש אותי ולא הצלחת, לקחתי את הפלאפון שלך מהוועד בית. תיצרי איתי קשר בבקשה על מנת שנסדיר את העניין… תודה ויום נעים". בסמיכות להודעה שלחה האשה גם תצלומים של הנזקים בשני הרכבים. השכנה השיבה לה: "ממש לא שמתי לב, בערב נבדוק. יום נעים".

אלא שכפי שקורה לעיתים במצבים שכאלו, הטון הנעים לא נשמר לאורך זמן – השכנה הפוגעת שבתחילה הביעה נכונות לפצות בגין הנזק שנגרם טענה כי הצעת המחיר שהציגה לה בעלת הרכב גבוהה מדי. היא הוסיפה כי אמנם הביעה רצון טוב לפצות מבלי להודות בפגיעה על מנת לשמור על יחסי שכנות טובים, אולם מאחר ונציג חברת הביטוח של בעלת הרכב הנפגע טען בפניה כי האירוע מצולם והיא יודעת שאין מצלמות בחניה, היא סבורה כי ייתכן וכלל אין לה קשר לתאונה.
השכנה אמרה לבעלת הרכב שנפגע: "למעשה, אין כל הוכחה לכך שפגעתי ברכב שלך".

לאחר שלא הצליחו להגיע להסכמות הסוגיה התגלגלה לפתחו של בית המשפט לתביעות קטנות באשקלון. הרשמת הבכירה עידית כלפה החליטה לאחרונה לקבל את גרסתה של התובעת שרכבה נפגע כשהיא מתרשמת מעדותה שניתנה בבהירות ובפשטות.

היא התייחסה בין היתר גם לסרטונים ותצלומים שהציגה התובעת מהם עולה כי הן ביום ההתרחשות הנטענת ובאופן עקבי גם לאחר מכן, נהגה הנתבעת להחנות את הרכב שלא כראוי, כשהוא בולט אל תוך חניית רכב התובעת. כמובן גם לפתק שהשאיר "האזרח הישר" היה משקל בהחלטת בית המשפט.

סוף דבר – בעלת הרכב הפוגע תפצה את שכנתה בסכום של 6,417 ₪ עבור הנזק המוכח שנגרם לרכבה בתוספת הוצאות משפט של 600 ₪.פורסם במקור

כתיבת תגובה