הרב הראשי לישראל נגד השופטת חיות: "אני מצר על ההחלטה השגויה"חיות ולאו (צילום יהונתן זינדל ואהרון קרון פלאש 90)


בית המשפט העליון שינה היום (חמישי) את פסיקת בית הדין הרבני וכעת נשים שיבגדו בבעל שלהן יוכלו לקבל זכויות חזקות על הבית בעת הגירושין דבר תקדימי, הזכויות על הבית במקרה כזה יוכלו להתחלק באופן שווה. פסיקת בית המשפט העליון זכתה להתנגדות של שלושה שופטים ותמיכה של שישה שופטים בהרכב המורחב של בית המשפט העליון. 


הפסק דין של העליון עורר הרבה תגובות. ח"כ איתמר בן גביר ממפלגת הציונות הדתית מסר בתגובה: "אין מדובר בפסיקה משפטית, מקצועית. לראייה, שלושת השופטים השמרניים דחו את הערעור, אבל לא מפתיע ששופטי השמאל קיבלו אותו . בג"ץ מתערב לא רק ברשות המחוקקת, אלא גם ברשות השופטת שהסמיכה את בית הדין הרבני להיות הפוסק ואין מנוס, אלא לגוון בהרכב השופטים, ולהכניס יותר שופטים בעלי אג'נדה ציונית יהודית, כדי למנוע בעתיד עיוות הדין".


גם הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו שנכח היום בטקס של לשכת עורכי הדין התייחס באותו האירוע למקרה ואמר: ״פסיקת בית המשפט העליון פוגעת במשפט העברי ובמשפחה היהודית, אני מיצר על ההחלטה השגויה בעיניי לקיים דיון נוסף ולשנות את פסק הדין המקורי אשר בחר לא להתערב בהחלטת בית הדין הגדול.״ 


בקרב הנשים, פסק הדין התקבל דווקא בתמיכה כשעו"ד אורית להב, מנכ"לית "מבוי סתום" התייחסה ואמרה: "הפרשה הזאת ממחישה את הצורך המצער לעמוד כל הזמן על המשמר מפני חריגת בית הדין הרבני מסמכותו, חריגה שנוטה לא אחת לפגוע דווקא בזכויותיהן של נשים, לא במפתיע. כפי שמציין בית המשפט העליון בפסק דינו, חובת בתי הדין הרבניים לפסוק בענייני רכוש על פי הדין האזרחי נקבעה בפסק דין בבלי לפני יותר מעשרים שנה. אני שמחה שהפרשה הזאת הגיעה לסיומה. אנו, והארגונים השותפים לנו, נמשיך לעמוד על המשמר ולבחון את פסיקת של בתי הדין הרבניים. אני מברכת את עמיתותיי במרכז רקמן שייצגו בתיק על הסיום המוצלח של הפרשה"


תגובות לכתבה(0):


תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.

לתגובה חדשה


תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.

חזור לתגובהפורסם במקור

כתיבת תגובה