השגריר ארדן שלף אבן באו"ם: "אם הייתה נזרקת על רכבכם – לא הייתם מחשיבים זאת כפיגוע ומגנים"? | צפו

היום (רביעי) התקיים במועצת הביטחון דיון בנושא המזרח התיכון שהתמקד בסוגייה בסכסוך הישראלי-פלשתיני. אל הדיון הוזמנו, ביוזמת נורבגיה שמכהנת כעת כנשיאת מועצת הביטחון, נציגים בדרג שרי החוץ של המדינות. בהתאם, את הדיון הובילה שרת החוץ של נורבגיה ובדיון השתתפו שר החוץ של הרשות ריאד אל-מליכי ושרי חוץ נוספים.

בדיון ביקר בחריפות השגריר ארדן את ההטייה של מועצת הביטחון ובעיקר את התעלמותה מאירועי טרור פלשתיניים, ובפרט – התעלמותה המוחלטת של המועצה מטרור האבנים הערבי. בתוך כך הציג ארדן למשתתפים בדיון אבן כבדה בכדי להדגים את המתרחש בכבישי יו״ש ומזרח ירושלים, שאל אותם כיצד היו מגיבים לו הייתה נזרקת לעבר רכבם, והבהיר כי מדובר בכלי נשק מסכן חיים לכל דבר.

כמו כן, הגיב ארדן בתקיפות לדברי שר החוץ של הרשות שהאשים את ישראל באלימות תוך הצגת נתוני הטרור הערבי ביו"ש לשנת 2021. השגריר ארדן הטיח בפני שגריר הרשות כי מעולם לא גינה טרור, ציין בפני המועצה את העובדה כי הרשות אינה מגנה אירועי טרור ורצח, ואף מתגמלת את המחבלים וממשיכה להלל אותם ולשלם להם משכורות.

בנוסף, התייחס ארדן לפינוי הפולשים משייח ג׳ראח הלילה וביקר את הקהילה הבינלאומית שמחבקת את הנרטיב השקרי שהפלשתינים מפיצים.
השגריר גם התייחס לסוגיית הגרעין האיראני ולשיחות המתקיימות בוינה. בפתח דבריו מסר את תנחומיו לאיחוד האמירויות והודו על אובדן חיי אדם שנגרם בתקיפת החות'ים בחסות איראן, והבהיר למועצה כי איראן היא יצואנית הטרור שמעמידה בסכנה את הביטחון במזה"ת ובעולם.

השגריר ארדן במועצה: ״יש סוג של מתקפה, שמשום מה אינה מוזכרת בדוחות האו"ם ואינה מוצגת כאן בפני המועצה. תקיפות עם אבנים – לא אבנים קטנות אלא סלעים כמו זה, שמושלכים לעבר ישראלים במכוניותיהם, באוטובוסים. אבל העולם לא אומר כלום.

הייתם מחשיבים את זה כמתקפת טרור אם אבן כזו היתה מושלכת לעבר המכונית שלכם בזמן שאתם נוהגים הביתה? או כשהילדים שלכם באוטו? זה בדיוק סוג הפיגוע שגבה את חייה של אדל ביטון ז"ל בת הארבע, ורבים אחרים.

כשהפלשתינים רואים את התמיכה והכבוד שנותנים מנהיגיהם לטרוריסטים, הם רואים בבירור שהטרור משתלם. הרשות ממשיכה לשלם את משכורות המחבלים – במדיניות 'שלם כדי להרוג' שמשמעותה, ככל שתשפוך יותר דם יהודי, כך אתה ומשפחתך תקבלו יותר כסף״.

בנוגע לפינוי הפולשים בשמעון הצדיק הלילה אמר ארדן: ״הפלשתינים מנצלים כל הזדמנות לעוות את המציאות על מנת להסלים את המצב, בעוד הקהילה הבינלאומית מחבקת את גרסתם. מה שקורה כעת בשייח׳ ג׳ראח הוא דוגמא מעולה: משפחה שגנבה אדמות לצרכיהם האישיים, בעוד אותן אדמות הוקצו על מנת לבנות בית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים. זהו נושא מוניציפלי שעבר את כל ההליכים המשפטיים כולל החלטת בית משפט, אך עדיין הפלשתינים בוחרים להשתמש בו, והתגובה האנטי- ישראלית של המועצה משרתת את צרכיהם הפוליטיים בלבד״.

השגריר ארדן התייחס גם לטרור האיראני באמירויות, לדבריו: ״פעולת הטרור של החות׳ים באמירויות לפני מספר ימים אשר גבתה חיי אדם, נעשתה בחסות איראן, וכך גם רוב פעולות הטרור שבוצעו באזור. בעוד השיחות בוינה מגיעות לשלב קריטי, הקהילה הבינלאומית עומדת בפני פרשת דרכים״.

 פורסם במקור

כתיבת תגובה