השופטת בשלום קבעה סכום מזונות נמוך – לא סוף פסוק

בית משפט השלום באשדודאישה שהתגרשה מבעלה, תזכה לתוספת של מאות שקלים לסכום המזונות שנפסק לה בבית משפט השלום.

בכתב התביעה הראשוני דרשה האם לקבל בנוסף לדמי המזונות על הילדה המשותפת בת החמש תוספת מדור, אשר לא באה לידי ביטוי  בהסכם קודם שאושר בין הצדדים, ששם הוסכם על סכום מזונות בסך 1,800 ₪. בית המשפט לענייני משפחה החליט לפסוק לטובתה דמי מזונות בסך 1,800 שקל לחודש בלבד, קרי, תוספת של 100 ₪ בלבד עבור מדור. האם החליטה לפנות לעורך הדין שרון קולסקי מאשדוד,  שגילה שהשופטת פסקה בעניין כלל המזונות למרות שלעמדתו, בסמכותה היה לפסוק על סעיף המדור בלבד.

"בית משפט חרג מעניינה הספציפי של התובעת", כתב עו"ד שרון קולסקי בכתב הערעור שהגיש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע , וטען כי השופטת היתה צריכה לפסוק בעניין המגורים והאחזקה, אך פסקה גם בנושא דמי המזונות, "הפסיקה התקבלה מבלי להיכנס לעובי הקורה למלוא צרכי הקטינה, תוך התעלמות מוחלטת מהסכמות הצדדים וטיעוניהם כפי שהובאו בפניי בית המשפט".

עו"ד שרון קולסקי - צילום יח"צ

עוד נכתב בכתב הערעור של עו"ד שרון קולסקי כי הכנסות הצדדים אינן שוות והגבר מרוויח משמעותית יותר מהאישה שנמצאת בהליך לימודים מתוקף היותה סטודנטית והילדה נמצאת כ-90% מהזמן עם האמא בעוד האבא עבר להתגורר עם משפחתו בעיר רחוקה.

בעקבות הערעור שהוגש, ולמרות שהשופטת רמזה כי על אף שהערעור התקבל והסכום לא ישונה,  התקיים דיון נוסף בבית המשפט לענייני משפחה באשדוד שפסק באחרונה לטובת האם דמי מזונות בשווי של 2,500 שקל בחודש. המשמעות היא שהתוספת השנתית של האם יכולה להגיע עד ל-10,000 שקלים ביחס לדמי המזונות שאושרו לה בפסק הדין הראשוני. 

"החל מהמועד בו התובעת והקטינה עברו להתגורר בדירה שכורה, הנתבע ישלם 2,500 שקל לחודש", נכתב בפסק הדין, "בנוסף, ההורים יישאו בחלקים שווים בהוצאות החינוך של הילדה ודמי המזונות יהיו צמודים למדד המחירים לצרכן ויעודכנו כל שלושה חודשים".פורסם במקור

כתיבת תגובה