זוהר נגד סער ואלקין: "בגדו במפלגת הליכוד"

ח"כ מיקי זוהר טען היום (שלישי) כי הוא ראה את שר המשפטים גדעון סער יושב במסעדה עם העיתונאי אמנון אברמוביץ' ותדרך אותו. כך אמר בדיון של הוועדה המסדרת.

הוועדה, שבראשה עומדת ח"כ עידית סילמן, התכנסה כדי לדון בקביעת ועדות לדיון בכמה הצעות חוק לשם הכנתן לקריאה השנייה והשלישית: הצעת חוק-יסוד והצעת חוק הכנסת.

במהלך דברים שאמר בוועדה, זוהר תקף את סער – וקרא לו "מתנשא": "הוא היה רודף אחרינו, התחנן שנתמוך בו ואז היה הולך במין התנשאות, למרות שתמכתי בו במשך כל כך הרבה שנים".

זוהר המשיך: "ההתנהלות של סער ושל זאב אלקין (שר הבינוי והשיכון) מבישה, הם בוגדים, אין לזה הגדרה אחרת. הם בגדו במפלגת הליכוד ובעקרונות שלהם, בכל מה שהם מאמינים, והדבר הזה לעולם לא יישכח".

חברי הכנסת מיקי זוהר ודוד אמסלם בדיון של הוועדה המסדרת של הכנסת, דוברות הכנסת

עוד אמר זוהר כי הוא ראה את שר המשפטים יושב במסעדה עם עיתונאי חדשות 12 אמנון אברמוביץ', ואמר כי הוא תדרך אותו: "הוא חושב שהציבור שלו מעריך את דעותיו וחושב שהוא פרטנר טוב?".

חברי הוועדה צפויים לדון בבקשת הממשלה להקדמת הדיון בהצעות החוק הבאות, לפני הקריאה הראשונה: הצעת חוק הדיינים והצעת חוק שירות ביטחון.

כמו כן, יעלה בדיון ערעורה של ח"כ אורית סטרוק על החלטת יו"ר הכנסת והסגנים שלא לאשר דחיפות הצעתה לסדר היום בנושא "טיפול המשטרה בתקיפת בתי יהודים בשכונת שמעון הצדיק בירושלים".

אתמול בוועדה המסדרת: צרחות ומהומות

דיון סוער, צרחות ועימותים: הוועדה המסדרת התכנסה אתמול ודנה בכמה נושאים, ובהם הקדמה של הגשת הצעת חוק וב"חוק איחוד משפחות" שמעורר סערה במערכת הפוליטית. 

במהלך ההצבעה הראשונה על הקדמת הגשת הצעת חוק, פרצה מהומה וספירת הקולות לא נעשתה כנדרש. בתחילה נרשם ניצחון לאופוזיציה, אך אחרי דין ודברים מול יועמ"שית הוועדה נערכה ספירה נוספת והקואליציה ניצחה ברוב של 17 מול 16 מצביעים מהאופוזיציה.

ח"כ שמחה רוטמן הגיב למתרחש בוועדה: "הקואליציה רומסת סדרי שלטון, אנשים נכנסו אחרי ההצבעה – תוציאו את הסרטונים, בושה וחרפה". 

בהמשך התקיים דיון על העברת הדיון על חוק איחוד המשפחות לאחת מהוועדות, כאשר הקואליציה ניסתה להשיג רוב להעביר את החוק אל הוועדה הזמנית לענייני חוץ וביטחון.

לאחר מכן, החלו בוועדה להצביע בנפרד על כל חוק שהממשלה ביקשה להקדים. עד עתה, השיגה הקואליציה את הרוב ואישרה את ההצעות לשינוי בחוק יסוד הכנסת לטובת קידום חוק "העריקים", ונוסף על כך אישרה לקדם את תיקון 10 לחוק יסוד הממשלה. לאחר הפסקה בדיון, אישרה הוועדה גם את הפטור מחובת הנחה של הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון 225 והוראת שעה). 

בין ההצבעות ביקש ח"כ רוטמן לצאת לדיון סיעתי, אך בקשתו לא נענתה והוא נעמד על רגליו ומחה על ההחלטה. לאחר מכן הוא הוצא מהדיון.

ח"כ רוטמן לא היה היחיד שהתנגד למדיניותה של ח"כ סילמן. ח"כ דוד ביטן קם אל יו"ר הוועדה ואמר לה: "אני אצא החוצה כשאת תצאי החוצה". לבסוף הוצא ח"כ ביטן מהדיון.

הדיון החל בסערה כאשר התרעמה סילמן על התפרצותו לדיון של ח"כ מיקי זוהר לאחר שלדבריה איחר לישיבה. ח"כ זוהר ענה לה: "מי את בכלל?! תעני כמו ילדה טובה". בהמשך הדיון, התנצל ח"כ זוהר בפני ח"כ סילמן על דבריו ואמר כי הם נאמרו בלהט הרגע.

במהלך דבריה של ח"כ גלית דיסטל-אטבריאן מהליכוד, התפתחו חילופי דברים בינה לבין ח"כ מירב בן ארי מיש עתיד. ח"כ אטבריאן אמרה לה בציניות: "ברברים", "אל תדברי עם הידיים". 

דיסטל-אטבריאן התייחסה לאיומים על סילמן, ואמרה כי באותו יום שבו היא הואשמה באופן מרומז בהסתה נגד סילמן, הדובר שלה היה בחדר מיון, "כי בשבת תרבות מישהו ניסה לתקוף אותי והוא חצץ בנינו. במשך שבוע שלם אני מוצגת בערוץ 12 כמסיתה ויוצרת אלימות. זה הגיע לתקיפה פיזית ולאף אחד לא אכפת. נשות הימין לא זוכות להגנה ולאתרוג שלו זוכות נשות השמאל. כשסילמן מותקפת ורבלית כל הארץ רועדת, כשגלית דיסטל כמעט מותקפת פיזית, אף אחד לא יודע".

ח"כ יעקב אשר אמר לסילמן: "בתור מחנכת את צריכה להבין שמשהו פה לא עובד נכון – תקחי פסק זמן לעצמך ואשמח מאוד שתלכי למסיבה של הבן שלך, אולי זה יהיה גם זמן בדרך לחשוב על זה". ח"כ רוטמן הוסיף: "ויפה שעת אחת קודם". ללא קשר לאמירתו של ח"כ אשר, בהמשך הדיון היו"ר הוציאה אותו מהוועדה.

הדיון המשיך להתלהט כאשר ח"כ מאיר פרוש חיקה את יו"ר הוועדה כשאמר: "אני לא מאמינה, אני לא מאמינה, המורה". ח"כ אורית סטרוק יצאה להגנתה ואמרה: "אל תצחקו עליה". 

ח"כ פרוש אמר גם כי "המינוי של סילמן לראשות הוועדה משרת אותנו, ככה כולם רואים איך הממשלה הזאת נראית. למה אנחנו צריכים לעזור לממשלה כדי שחוק האזרחות יעבור? שתתפרק". 

בתוך כך, ח"כ קטי שטרית מהליכוד אמרה ליו"ר הוועדה: "יש גבול לכמה שאת יכולה להיות חצופה". 

חברי הכנסת מהאופוזיציה טענו בפניה של יו"ר הוועדה כי ניסתה לבצע מחטף בהצבעה בכך שביקשה מחברי הוועדה להגיע בשעה מוקדמת. 

לקראת הדיון כתב ח"כ רוטמן כי "גנבי הקולות ינסו לרצות את תומכי הטרור תוך העדפת הכיסא על טובת המדינה". בתוך כך, רוטמן הגיש לוועדה בקשה לדון בהצעה לחוק יסוד ההגירה. 

אמש דנה הוועדה בהצעה להעביר את הדיון בחוק לוועדה הזמנית לענייני חוץ וביטחון, אולם לא נערכה הצבעה. חברי הכנסת מסיעות רע"מ והרשימה המשותפת התנגדו להצעה, וחברי הכנסת מהקואליציה משכו את בקשתם לדבר על הנושא.

שלשום, לפני ישיבת הממשלה, אמרה שרת הפנים איילת שקד כי "חוק האזרחות יעלה להצבעה השבוע כלשונו ובלי שינויים". בתוך כך, הוועדה אישרה גם את הקמת ועדת חוקה, חוק ומשפט ברוב של 17 תומכים מול 16 ח"כים שהתנגדו.

במהלך הדיון, ח"כ איתמר בן גביר (הציונות הדתית) התגרה בח"כ מרע"מ ווליד טאהא ושאל אותו מה דעתו על המסכה בצבעי הגאווה של ח"כ מיכל רוזין ממרצ. טאהא קרא לעבר בן גביר: "יא זבלה אתה, אל תזכיר את השם שלי בפה שלך".פורסם במקור

כתיבת תגובה