חצי מיליון ש' לרופא שהרים מטופלת כבדה

בית משפט השלום ברחובות אישר לאחרונה פשרה בתביעת נזקי גוף שהגיש רופא מרדים בבית החולים אסותא נגד רשת המרכזים הרפואיים: הוא יפוצה ב-552 אלף שקל בגין נכות שנגרמה לו בגבו אחרי שסייע בהעברה של מטופלת כבדת משקל ממיטת ניתוחים למיטה אחרת.

 

האירוע התרחש ב-2012, כשהתובע היה בן 47 ועבד כרופא מרדים באסותא. באמצעות עו"ד אדיר שויגמן הוא טען שבתום ניתוח שבו שימש כמרדים הוא התבקש לסייע בהעברת מטופלת ששקלה יותר מ-120 ק"ג ממיטת הניתוחים למיטה אחרת. בעת הרמת המטופלת שמע קול פקיעה מגבו וחש כאב עז שמקרין לרגליים.

 

הרופא טען שהאירוע נגרם עקב רשלנות של בית החולים שהתבטאה בין היתר בשיטת עבודה לא בטיחותית, מתן הוראה לבצע עבודה שאינה מותאמת לכישוריו מבלי שהודרך, והיעדר אמצעים להרמה של המטופלת.

  (צילום: shutterstock)

אילוסטרציה(צילום: shutterstock)


לדבריו, מאז התאונה הוא סובל מכאבים והגבלה בתנועות הגב, קשיים בהליכה וישיבה ממושכת, מוגבל בפעילויות יום יומיות ונאלץ לצמצם את היקף שעות עבודתו, וצירף חוות דעת רפואית שלפיה נגרמה לו נכות בשיעור של 20%.


 


אסותא טענה מנגד באמצעות עו"ד אילן אמודאי להיעדר אחריות, כיוון שלטענתה הכאב שחש התובע בגב נגרם תוך כדי שביצע תנועה לא נכונה והדבר אינו בשליטתה או באחריותה. עוד נטען כי בזמן התאונה הוא עבד אצלה ארבע שנים וידע מה תפקידו וכיצד לבצעו.

 

לחילופין טענה הנהלת בית החולים שהנזקים של התובע אינם קשורים לאירוע ומקורם בעברו הרפואי ובתחלואה טבעית. בנוסף נטען שהרופא כבר החלים מהפציעה ושב לתפקוד מלא ותקין וכושר השתכרותו לא נפגע.

 

לאחרונה הגיעו הצדדים להסכם פשרה שלפיו הנהלת אסותא תשלם לרופא המרדים 552 אלף שקל לפנים משורת הדין ומבלי להודות באחריות או בנזקים שנטענו. השופט קובי אסולין אישר את ההסדר ונתן לו תוקף של פסק דין.

 />

 


פורסם במקור

כתיבת תגובה