חשד להתעללות בפעוטון בקרית שמונה: חמש מטפלות נעצרו

חשד להתעללות בפעוטות במעון בקרית שמונה: חמש מטפלות במעון נעצרו היום (ראשון) לחקירה בחשד להתעללות בפעוטות. כאשר כל החמש תובאנה מחר לבית המשפט השלום בקרית שמונה, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרן.

לפני מספר ימים התלוננה אם לאחת הפעוטות במשטרה וטענה כי ראתה את אחת המטפלות כשהיא מטיחה לרצפה ילדה. בעקבות התלונה, פתחה המשטרה בחקירה שהביאה לתפיסת מכשיר ההקלטה, אשר תיעד אירועים קשים לכאורה.

החוקרים צפו בסרטונים ובמהלך השבוע שעבר, זימנו למשטרה הורים על מנת שיזהו את ילדיהם כמי שחוו התעללות לכאורה במעון. על פי הצילומים, נראו פעוטות שהוצמדו לכאורה לקיר, הוטחו לרצפה וברקע צעקות לעברם. כל אלו הספיקו למשטרה כדי לעצור את הגננת וארבע הסייעות.

הפגנה בפתח תקווה, הורי ילדי מעון אמונה (צילום: אלון חכמון)הפגנה בפתח תקווה, הורי ילדי מעון אמונה (צילום: אלון חכמון)

במקביל לכך, הערב הפגינו עשרות הורים מול ביתה של מיכל זינגר, מנהלת מעון נעמת כפר גנים בפתח תקווה. זאת בטענה כי מנהלת המעון, שבו תשע מהסייעות מורחקות מהעבודה, לא דיווחה על האירועים למשטרה, טענה כי לא ראתה אותם ולא שיתפה את ההורים, תוך שהיא טוענת בפניהם כי ילדיהם זקוקים לטיפול ואף לאבחון. 

מתחת לביתה בשכונת כפר גנים בפ"ת, הביעו ההורים מחאה, קראו למנהלת להתפטר מתפקידה והצהירו בפנייה: "לא נניח לך עד שלא תסלקי את עצמך מכל גוף שקשור לטיפול וחינוך בילדים, אין שום סיבה שילד בן שנתיים יקבל סטירה או בעיטה, נציק לך ונרדוף אותך אל תוך הלילה בדיוק כמו שהילדים שלנו מתעוררים באמצע הלילה. אין אמונה במעון אמונה". 

ההורים קראו כך יותר משעה, תוך שביקשו את סליחתם של השכנים וקראו להם להצטרף אליהם במאבק נגד מנהלת המעון והסייעות. את ההורים מלווה היחידה לגיל הרך בעיריית פתח תקווה, שמסייעת עבורם באיתור מעונות אחרים.

הפגנה בפתח תקווה, הורי ילדי מעון אמונה (צילום: אלון חכמון)הפגנה בפתח תקווה, הורי ילדי מעון אמונה (צילום: אלון חכמון)פורסם במקור

כתיבת תגובה