טוברוק תשלם לאילוז כ-72 אלף ש"ח


|
צחי אילוז (שחר גרוס)
צחי אילוז (שחר גרוס)

המאמן צחי אילוז פנה למוסד לבוררות ולגישור של ההתאחדות לכדורגל בתביעה נגד בית”ר טוברוק, אליה הגיע ב-1 ביולי 2019 ופוטר מספר חודשים לאחר מכן. המחלוקת בין הצדדים הגיעה למעשה מהמשך ההתקשרות של המאמן, כאשר יו”ר ובעלי הקבוצה אריק איזיקוביץ’ ניסח למאמן מכתב רשמי הנושא את חתימתו וחותמת הקבוצה, ובה נכתב: “צחי אילוז ימשיך בנוער של בית”ר טוברוק לעונת 2020/21”.

המאמן טוען כי מדובר בהתחייבות של הקבוצה להאריך את חוזהו בעונה נוספת, בעוד הקבוצה טוענת כי מדובר במסמך הבעת תמיכה במאמן אשר אין לו כל נפקות משפטית. הסיפור הגיע עוד קודם לכן, כאשר בדצמבר 2019, כשעוד אילוז עמד על הקווים, הקבוצה נקלעה למשבר כלכלי וגם התוצאה לא הטיבו עמה. ב-7 במרץ 2020 המאמן נפגש עם איזיקוביץ’ ועו”ד סתיו שלמון ויש מחלוקת על חלק מהדברים שנאמרו באותה הפגישה. יום לאחר מכן (8.3) הודיע עו”ד חכמון למאמן על הפסקת עבודתו, כשלטענת הקבוצה הכוונה הייתה שלא יהיה על הקווים, אך ימשיך להיות עובד של המועדון. לטענת המאמן, הוא פוטר מעבודתו.

אריק איזיקוביץ' (נעם מורנו)אריק איזיקוביץ' (נעם מורנו)

לפי הכתוב בבוררות: “בעקבות ההודעה הגיעו המאמן ועו"ד חכמון להסכמה כי אם ישולם למאמן מלוא שכרו בגין שלושת החודשים עד לתום העונה (ללא הוצאות הנסיעה), יהווה הדבר סיום יחסי העבודה בין הצדדים, כשהמאמן מוותר על טענותיו לגבי חיוב הקבוצה להעסיקו גם בעונת 21/20 .המאמן היתנה הסכמתו להסדר בקבלת שיקים מראש והקבוצה לא הסכימה לכך; וכך יצא שההסדר – שככל הנראה אף הועלה על הכתב (עדות עו"ד חכמון) – לא השתכלל לכלל הסכם מחייב”.

“ב-15 במרץ 2020 הוצא המאמן לחל”ת ביחד עם כל עובדי הקבוצה, כאשר היא שילמה למאמן את מלוא שכר חודש מרץ (ככל הנראה לאחר שאשת המאמן נאלצה לפנות לאיזיקוביץ’. בחודש יולי 2020 הגיש המאמן תביעה על סך כולל של 227,200 ש”ח”.

צחי אילוז (אורן בן חקון)צחי אילוז (אורן בן חקון)

“הקבוצה טענה כי למאמן לא מגיע דבר וכי בכל מקרה, יש לקזז את המענקים שקיבל מהמדינה בשל מגיפת הקורונה בסך כולל של 15,441 ש”ל וכן סכום נוסף של 36,290 שהמאמן קיבל מעבודתו החלופית. הצדדים ניסו להגיע להסכם באוגוסט האחרון, אך כשזה לא צלח פנו לבוררות. 

עורך הדין אוהד כהן (פרטי)עורך הדין אוהד כהן (פרטי)

הוחלט כי טוברוק תשלם לאילוז סך כולל של 72,500 ש”ח בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כדין החל מיום פסק זה ועד לתשלום בפועל. לאחר ביצוע התשלום, יעביר המאמן קבלה על הסכום ששולם לו. בנוסף, לפי הבורר עו”ד עמיאל תגר: “טוברוק תשלם לתובע סך של 3,000 ש”ח כהחזר הוצאות הבוררות בצירוף סך של 6,000 ש”ח בתוספת מע”מ כשכר טרחת עורך דין”. בנוסף, ישולם שכר טרחה לבורר בסך של 8,500 ש”ח.

מזרחי: ביתר י-ם זה לא עוד מועדוןפורסם במקור

כתיבת תגובה