יהודים מותקפים לאור יום וללא חשש

שלושה שבועות לאחר סיום מבצע שומר החומות, בארה"ב נמשכות הפגיעות ביהודים. בכתבה שתתפרסם במוסף "שישבת" של "ישראל היום" מובאות עדויות של מותקפים מכמה זירות במדינה, נוסף על תגובות פוליטיקאים.

רק לפני ימים ספורים אדם מבוגר תקף ילד חרדי ששיחק עם חבריו במרכז לוס אנג'לס. המבוגר היכה את הילד בפניו, אך נעצר במהירות על ידי עד לתקרית. המשטרה עצרה את התוקף.

על פי נתוני הליגה נגד השמצה, במאי 2021 היה מספר הפגיעות המדווחות והוודאיות ביהודים כפול מאשר במאי 2020. "העלייה הדרמטית ביותר היתה בקטגוריית התקיפה", קובעת הליגה. מנתוני הארגון עולה כי מספר התקריות האנטישמיות כמעט שילש את עצמו בשמונה השנים האחרונות. אם ב־2013 נרשמו 751 תקריות, ב־2020 זינק המספר ל־2,024, וכבר עכשיו ברור שצפויה עוד עלייה דרמטית.

שורה של מנהיגים יהודים התייחסו לגל התקיפות ואמרו: "נכנסנו למצב חדש". לדברי ג'ייקוב סלומון, ראש הפדרציה היהודית במיאמי ביץ', והרב משה האואר, ראש האיחוד האורתודוקסי בניו יורק, זו הפעם הראשונה בתולדות ארה"ב שיהודים מותקפים בהיקף המוני, לאור יום וללא חשש, והדבר קורה בכל רחבי המדינה. כמו כן, הם ואישים רבים אחרים מציינים כי זו הפעם הראשונה שיהודים מותקפים ומואשמים באופן קולקטיבי בגלל מעשיה של ישראל.

הפעילים היהודים מותחים ביקורת על בכירים במפלגה הדמוקרטית, ובכלל זה חברי קונגרס וסנאט יהודים, שנמנעו מלגנות את הפגיעות משום שהדבר עשוי לפגוע בהם פוליטית. בין היתר, אומרים בקהילה כי מנהיג הסנאט צ'אק שומר, יהודי שמחוז הבחירה שלו היא העיר ניו יורק, חושש להפסיד את המושב שלו למנהיג הפופולרי של השמאל הפרוגרסיבי, ולכן נמנע מגינויים מפורשים.פורסם במקור

כתיבת תגובה