ייצוג מעסיקים בעבודה: כך תצמצמו את החשיפה לתביעות ותגנו…מעסיק במדינת ישראל אשר אינו בקיא בחוקי העבודה ואינו פועל לפיהם מגדיל את החשיפה שלו לתביעות מצד עובדים, לעיצומים כספיים בסכומים משמעותיים ואף לכתבי אישום במקרים קיצוניים. מעסיק שמעוניין להגןעל העסק שלו מפני תביעות משפטיות של עובדים,לנהל את צוות העובדים בצורה מושכלת, תוך התנהלות תקינה מול עובדיו במהלך שגרת העבודה,רשאי לפנות לעורך דין מקצועי, מיומן ומנוסה בתחום דיני העבודה בכלל ובייצוג מעסיקים בפרט שיסייע לו בהגנה על זכויותיו והאינטרסים שלו.

לפניה ישירה אל משרד עורכי דין מזל רבה, לחץ/י כאן

מדוע להיעזר בשירותיו של עורך דין לייצוג מעסיקים?

עורך דין מקצועי ומנוסה בייצוג מעסיקים יוכל להסיר דאגות רבות מליבו של המעסיק ולוודאשזכויות העובדים במקום העבודה יישמרו לפי דרישות החוק, הסכמים קיבוציים, צווי הרחבה והפסיקה. אם אחד העובדים יגיש נגד המעסיק תביעה בבית הדין לעבודה, עורך הדין ייצג אותו בדיונים המשפטיים, יגן על האינטרסים שלו ויטפל בסכסוך הפרטני באופן ממוקד וענייני מתוך היכרות מעמיקה של הנסיבות, החוקים ופסיקת בתי הדין לעבודה.נוסף על כך, ליווי משפטי מקצועי של עורך דין מיומן בייצוג מעסיקים יאפשר למעסיק להתפנותלעסוק בניהול העסק, בתפעולו השוטף ובהשאת רווחיו.

מטרת החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה היא לייעל ולהגביר את אכיפת דיני העבודה ביחס לכלל העובדים המועסקים במשק. החוק למעשה חושף את המעסיקים לאחריות שחלה עליהם במישור האזרחי ובמישור הפלילי. החוק אף מסדיר אמצעי אכיפה שונים נגד מעסיקים שמפרים את חוקי העבודה כגון התראות מנהליות, עיצומים כספיים והטלת אחריות אישית ופלילית על המעסיק. עורך דין לייצוג מעסיקים יגן על האינטרסים של המעסיק, יבחן את התנהגותו כלפי העובדים ויצמצם למינימום את חשיפתו לתביעות משפטיות, לעיצומים כספיים ולסנקציות נוספות.

ניסוח ועריכת הסכמי עבודה מול עובדים וביסוס הגנה משפטית מיטבית למעסיק

עורך דין מקצועי ובעל ניסיון בייצוג מעסיקים יוכל לסייע רבות למעסיק בשגרה ולנסח עבורו הסכמי עבודה אשר מסדירים את כלל ההסכמות בין המעסיק לבין עובדיו בכל הקשור להעסקת העובד, ומעגנים את החובות והזכויות של הצדדים. הסכם עבודה מנוסח כראוי יכול להוות בסיס איתן ליחסי עבודה פוריים, יעניק לשני הצדדים הגנה משפטית ויפחית באופן משמעותי את הסיכוי להיווצרות חילוקי דעות וסכסוכים בין העובד לבין המעסיק במשך תקופת העבודה.

בהסכם העבודה עורך הדין המייצג את המעסיק יגדיר את תפקידיו של העובד, את שכרו, את סמכויותיו, את זכויותיו הסוציאליות ועוד. כדי להבטיח הגנה על רכושו של המעסיק ועל האינטרסים שלו, עורך הדין יכלול בהסכם העבודה גם סעיפי סודיות והגבלת תחרות.

במסגרת יחסי העבודה בין עובד לבין מעסיק עלולים להתעורר אצל המעסיק שאלות שונות אודות חובותיו כלפי עובדיו. נוסף על כך, תחום דיני העבודה הוא תחום דינמי שבו מתבצעים כל העת שינויי חקיקה ומתקבלים פסקי דין של בתי הדין לעבודה אשר מתווים הלכות משפטיות חדשות.

מעטפת שירותים משפטיים תעניק למעסיק ביטחון ושקט נפשי

כדי להישאר מעודכן בכלל השינויים המשפטיים הרלבנטיים למעסיק בתחום דיני העבודה ולהקפיד על התנהלות משפטית תקינה, מומלץ למעסיק להסתייע בשירותיו של עורך דין לדיני עבודה המתמקצע בייצוג מעסיקים, אשר יעניק לו מעטפת שירותים משפטיים ברמה גבוהה, ויאפשר לו ליהנות משקט נפשי ומביטחוןכי הוא ממלא אחר חובותיו כמעסיק באופן מיטבי ומצמצם את חשיפתו לתביעות מצד עובדים.

חשוב לציין שכל ציבור המעסיקים בישראל חשוף לביקורת של יחידת האכיפה של חוקי העבודה במשרד העבודה. בפועל, הביקורת מתבצעת על ידי מפקחים של המשרד אשר מגיעים לביקורת מתוכננת או לביקורת פתע אצל המעסיק ובודקים את אופן התנהלותו כלפי עובדיו.

במקרה של מציאת מחדלים או ליקויים בהתנהלות המעסיק הוא יהיה חשוף לקנסות, הליכים מנהליים ואף אישום פלילי. כדי להימנע מאי נעימות וכדי להגן על האינטרסים של המעסיק מומלץ לו להיות מיוצג על ידי עורך דין מקצועי ולקבל ממנו ליווי משפטי שוטף כדי להקטין את הסיכוי למציאת ליקויים במהלך הביקורת של יחידת האכיפה. יתרה מזאת, עורך דין מקצועי ילווה את המעסיק במהלך סיום יחסי העבודה עם עובדיו ויוודא שהמעסיק אכן עומד בדרישות החוק והפסיקה בנוגע להליך פיטוריו של העובד ולתשלום מלוא זכויותיו.

כיצד עובדים נהנים משירותיו של עורך דין לייצוג מעסיקים?

אם בוחנים את נקודת מבטו של העובד הרי שמעסיק שמסתייע בשירותיו של עורך דין לייצוג מעסיקים מאפשר לעובד להיות רגוע מתוקף הידיעה שהוא אכן מקבל את כל הזכויות שהוא זכאי לקבלמכוח החוק והפסיקה. במקביל, עורך הדין מאפשר למעסיק להגן על האינטרסים שלו ולמזער את הסיכוי לתביעות עתידיות מצד עובדיו.

עורכת דין מזל רבה, חשבת שכר בכירה ומגשרת, בעלת ניסיון רב בתחום דיני העבודה, בייצוג מעסיקים, הכנה ובדיקת הסכמי עבודה ועוד. הכתבה באדיבות האתר: din.co.il.

*לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.

לפניה ישירה למשרד עורכי דין מזל רבה – 053-7298217
פורסם במקור