ימי נתניהו: מותר לא לאהוב, מותר לבקר, אסור לשקר

איתמר סג"ל29.06.21 20:57  י"ט בתמוז תשפא

ימי נתניהו: מותר לא לאהוב, מותר לבקר, אסור לשקר

  (צילום: דוברות הליכוד)

מותר לבקר את תפקודו של ביבי, אפילו מומלץ. תקופתו הייתה תקופה טובה אבל עם הרבה מהמורות בדרך ולא מעט פנצ'רים, אולי הרבה מידי. הרשימה ארוכה, ומנו אותה רבים וטובים מלפני, והיא כוללת את הפקרת מערכת המשפט, את ההשתלטות הפלסטינית על שטחי ארצנו, חוסר המשילות בנגב ובגליל, ח'אן אל אחמר והבטחות ריבונות שנכתבו על הקרח ונמסו.

עוד באותו נושא

מבטיח, נודר ומתחייב: כל ההבטחות שנתניהו לא קיים


52

ובכל זאת, חייבים להיות הוגנים ולומר את האמת, גם אם זה ממש לא האופנה. בימים האחרונים, עם פרסום המתווה הנוגע לאביתר נשמעו מכל עבר צהלות על ממשלת 'השמאל' של בנט שעשתה מיד מה שביבי לא היה עושה בחיים. היו שהשוו בין ביבי שפינה את עמונה, מגרון, נתיב האבות ובתי דריינוף, אל מול אצילותה וחכמתה של השרה שקד, גנץ ובנט, ועל דרכם העדינה והמתחשבת שהביאה לפינוי התושבים של המאחז, ולא להרס הבתים כך שאולי, וכולי האי ואולי, ייכנסו אליהם בעוד כמה חודשים, אשרי המאמין.

נתניהו לא הרס מיוזמתו אפילו יישוב או מאחז אחד

ובכן ידידיי, מעט היסטוריה. בכל שנות נתניהו היו מחדלים רבים, לא הוקמו כל כך יישובים והבנייה לא הייתה מספקת. אבל אם יש משהו שהוא לא עשה, זה להרוס מאחזים אם לדייק, נתניהו לא הרס מיוזמתו אפילו יישוב או מאחז אחד. כל הרשימה המכובדת והכואבת הזו של עשרות משפחות שפונו מבתיהן הייתה לאחר פסק דין חלוט ומחולט, לאחר שכלו כל הקיצין וכל הניסיונות, כולל של בנט וסמוטריץ', למנוע את הפינוי.

נתניהו אמנם גרר רגליים אבל תמך לבסוף בחוק ההסדרה שכידוע היה אמור להציל את עמונה ונתיב האבות אבל בשל משה כחלון החוק לא עבד רטרואקטיבית גם עליהם. מאוחר יותר, כידוע, החוק הוקפא ואף בוטל על ידי בג"ץ. אם נדייק יותר בפרטי ההיסטוריה, סתם בשביל ההגינות, נתניהו כן הקים יישוב בשומרון, יישוב פורח בשם עמיחי.

היוצרות התהפכו. אילו ביבי היה רק חושב לפנות יישוב כמו אביתר שנמצא על אדמות סקר ללא פסק דין חלוט, היה כל הימין כמרקחה, ובצדק. והנה, בנט שהבטיח לא לגעת בסנטימטר מארץ ישראל, ועוד שלל הבטחות ידועות שאפילו קרח יותר יציב מהן, עתיד לפגוע, לפנות או להקפיא יישוב בן חמישים משפחות שנמצא על אדמות סקר, ללא כל התערבות של בית המשפט, ולקול מצהלותיהם של המחבלים מסביב ולהבדיל אנשי המשאל הקיצוני שישובים לצידו בשלחן הממשלה.

לא חייבים לאהוב את נתניהו, זה בסדר. אבל כפי שאמר היום יאיר לפיד באבו דאבי, מה ששלו שלו. נתניהו הבטיח וקיים – הוא הבטיח לא לגעת ולא לפנות שום יישוב בארץ ישראל, הבטיח ובפעם הזו גם קיים. מותר לא לאהוב, מותר לבקר, אסור בהחלט לשקר.

==

איתמר סג"ל הוא איש חינוך ופובליציסט, סגן עורך השבועון 'עולם קטן'

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנופורסם במקור

כתיבת תגובה