ישראלית מאושפזת במצב קשה במלדיביים לאחר שנדבקה בקורונה

בבית חולים במלדיביים מאושפזת במצב קשה אזרחית ישראלית לאחר שנדבקה בקורונה. האישה, גלינה גנצ'ב, תושבת אילת שנסעה עם ביתה ולנה לחופשה שלפני הגיוס לצבא, חשה ברע במהלך הטיול ואושפזה במחלקת החירום בבית החולים המקומי לאחר שנדבקה בקורונה וכתוצאה מכך אובחנה אצלה דלקת ריאות חמורה.

בשל מצבה החליט הצוות הרפואי בבית החולים להרדים את האם ולחבר אותה למכונת הנשמה. בני המשפחה, שטוענים כי רמת הטיפול בבית החולים ירודה, מסרבים להרדימה. בתה ולנה נטצ'ב התייחסה לאירועים ואמרה: "אנחנו יודעים שהצינור שמחדירים לריאות מסוכן מאוד, אנשים רבים מתים מזיהומים, או שהם לא ‏מתעוררים או כשהם מתעוררים הם לא יכולים לנשום יותר לבד".

"אימא שלי ואני לא יצאנו מהבית במשך שנה וחצי של הקורונה והחלטנו לצאת לטיול במלדיביים לפני שאני מתגייסת כדי להיות ביחד. לא התחסנו, שתינו לא מחוסנות ואני מבקשת להעביר מסר למי שלא חוסן – תראו מה קרה לאמא שלי, רוצים להרדים אותה פה במלדיביים, אני מתה מפחד, החמצן שלה יורד ונע סביב 93, רוצים לדחוף לה צינור ישר לריאות ואני יושבת פה במחלקת קורונה לידה ומאוד מפחדת להידבק בעצמי", הדגישה והוסיפה: "הייתה פה רופאה מטעם חברת הביטוח והיא הסבירה שרק אם החמצן שלה יהיה 60 יטיסו לארץ, זה יכול לקחת שבועות של סבל, בית החולים פה מפחיד. אנחנו מתחננות שמישהו יעזור לנו".

‏הבת, שבין היתר התלוננה על התנאים הקשים בבית החולים במלדיביים, הוסיפה והדגישה כי הצוות הרפואי לא מנוסה: "מלוכלך כאן, אין היגיינה – לא שוטפים את הכוס וכלי אוכל שאיתם מאכילים את אימא. יש יתושים והם לא מסירים אותם.‏‏ הצוות הרפואי חסרי ניסיון, הם דקרו בזרועה 6 פעמים כדי להצליח לקחת דם ועשו ‏לה אלרגיה. הם שכחו את המים למכונת החמצן ואימא כמעט נחנקה. כמה פעמים החמצן קנולה באף נפל, והם תיקנו אותו בעזרת סלוטייפ".‏פורסם במקור

כתיבת תגובה