ישראל פריי ישלם 100,000 ש"ח לראש ישיבת חומש

ישראל פריי ישלם 100,000 ש"ח לראש ישיבת חומש

  ישראל פריי (צילום:דמוקרטtv)

העיתונאי ישראל פריי ישלם לראש ישיבת חומש ולמנכ"ל הישיבה מאה אלף שקלים כפיצוי, זאת לאחר שלא התייצב לדיון בתביעת הדיבה שהגישו נגדו השניים.

לפני פסק הדין שניתן בהיעדר הצדדים, השופטת בלהה יהלום שלחה את הצדדים להליך גישור שגם אליו פריי לא התייצב. כעת, החליטה השופטת להוציא פסק דין המחייב את פריי לשלם מאה אלף ש"ח לראש הישיבה ולמנכ"ל הישיבה, וכן הוצאות משפט.

עוד באותו נושא

"קיבל אחריות": עונש מגוחך לקצין שהציץ ללוחמות מג"ב


16

בחודש ינואר 2022 הגישו הרב אלישמע כהן, ראש ישיבת חומש ומנכ"ל הישיבה, שמואל וונדי, תביעת דיבה באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו נגד פריי, לאחר שפריי העלה ציוץ בחשבון הטוויטר שלו ובו תמונה של מצבה ערבית שבורה וטען כי: "מתנחלים מהמאחז העברייני חומש תקפו בתים והשחיתו מצבות".

יומיים לאחר מכן, בראיון לבן כספית ואריה אלדד ברדיו 103 טען פריי כי: "אנשים מאזור חומש לפני חצי שנה בלבד תפסו נער פלסטיני בן 14 תושב הכפר הסמוך, קשרו אותו לעץ, כפתו אותו והתעללו בו למשך חצי שעה. אני מספר את המציאות".

בנוסף טען פריי כי "סביב חומש יש אלימות קשה שמופנית כלפי הפלסטינים. יש אלימות רבה, כולל האלימות שמצוינת בתוך כתב התביעה, של התעללות בתושבי המקום של ניפוץ מצבות". בעקבות דבריו בריאיון הוגשה נגדו תביעת דיבה נוספת.

בית המשפט שדן בתביעות הדיבה הפנה את הצדדים להליך גישור. כאשר הגיעו ראש ישיבת חומש ומנכ"ל הישיבה לפגישה הופתעו לגלות כי פריי אינו נוכח בה. לאחר ניסיונות רבים להשיגו ענה פריי כי לא ידע על דבר הפגישה וזאת למרות שעורך דינו קיבל את החלטת בית המשפט המפנה את הצדדים למגשר.

כאמור, היום התקיים דיון נוסף בתביעת הדיבה שהוגשה בעקבות דבריו של פריי לרדיו 103 אליה לא הגיעו פריי או מי מטעמו ובשל כך פסק בית המשפט כי פריי ישלם לישיבת חומש 100,000 ש"ח בנוסף להוצאות משפט.

שמואל וונדי מנכ"ל ישיבת חומש מסר: "פריי פרסם ואמר שקרים שלא היו ולא נבראו. לאחר שתבענו אותו הוא בחר לזלזל בבית המשפט ולא התייצב לדיונים. כעת מגיע זמן הפירעון, מי שמוציא שם רע – משלם"

עו"ד מנשה יאדו מסר: "פריי מתבטא באופן מביש ומסוכן ובלתי מבוקר וזו לו הפעם השנייה שהוא לא מתייצב למועדים אליהם בית משפט מזמן אותו, בפעם זו החליט ביהמ"ש ליתן פס"ד נגד פריי המחייב אותו בגין אי התייצבותו לדיון במלוא התביעה שהוגשה נגדו בגין דברור של עלילת שקר נגד מתיישבי חומש".

פריי מסר לאתר סרוגים בתגובה: "האתר המכונה בפיכם חומש הנו אדמות הכפר בורקה. אפילו לפי פסיקות בתי משפט ישראליים, מדובר בקרקעות פלסטיניות פרטיות, ונוכחות הישראלים בהן הינה גזל ועבירה על חוק ההתנתקות".

פריי הוסיף: "עקב טעות טכנית שאינה תלויה בי, דבר קיומו של הדיון לא הובא לידיעתי. התביעה תידחה וכך גם עברייני המאחז יפונו".

בהמשך, פריי בחר לתקוף את אתר סרוגים: "במקום לעסוק בניצחונות מדומיינים, מוטב שתשאלו את עצמכם כעיתונאים, הכיצד ניתן לתבוע את הוצאת דיבתו של מקום שכלל אינו קיים על פי המוסר ועל פי החוק".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנופורסם במקור