כהנא: "סרבנות גט ועגינות היא בעיה חמורה"

חדשות סרוגים15.08.21 12:30  ז' באלול תשפא

כהנא: "סרבנות גט ועגינות היא בעיה חמורה"

  צילום: דוברות מבוי סתום

השר לשירותי דת מתן כהנא נפגש ביום חמישי האחרון עם נשים מסורבות גט ועגונות, ושמע מהן את חוויותיהן בהליך הגירושין הקשה מנשוא.  את המפגש יזם ארגון "מבוי סתום" המסייע לנשים עגונות משפטית וסוציאלית.

הנשים שהגיעו שיתפו במצוקתן, בסיפורים אישיים וחוויות מהליך הגירושין. בין היתר שמע השר את סיפוריהן של מיטל, שבעלה נמצא כמעט 5 שנים בחו"ל ומסרב משם לתת לה גט, ועד היום בית הדין לא נתן פסק דין בתיק שלה, ואת סיפורה של דניאלה שביקשה להתגרש מבעלה, פדופיל מורשע, ונאלצה להיאבק במשך 4 שנים בבית הדין עד שקיבלה את הגט.

עוד באותו נושא

לאחר תכנית הכשרות – השר כהנא מקדם רפורמה חדשה


59

כמו כן, בפגישה נדונו דרכים לקדם פתרונות רוחב לתופעה, וגם הצעות לייעול ושיפור ההליכים בבתי הדין הרבניים. כהנא הבהיר כי "סרבנות גט ועגינות היא בעיה חמורה. אטפל בה בכל הכלים העומדים לרשותי".

עו"ד אורית להב, מנכ"לית ארגון מבוי סתום: "שמחנו מאד להיפגש עם השר ולראות שהוא מחויב לנושא ואין לי ספק שהוא יוביל שינוי בנושא העגונות, כמו שהוא עושה בנושאים רבים אחרים. עגינות היא לא רע הכרחי, יש דרכים הלכתיות לפתור אותה וצריך לקדם רבנים עם כתפיים רחבות ואומץ הלכתי שיובילו את השינוי הזה. אי אפשר להשלים עם המציאות של אלפי נשים שכלואות בנישואים שקיימים על הנייר בלבד. לכל אישה ואיש יש זכות בסיסית לחופש, לזוגיות ולמשפחה. אנחנו נמשיך לקדם את מדיניות הארגון לפעול למען עולם ללא עגונות."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנופורסם במקור

כתיבת תגובה