לאור פשרה שהושגה: בוטל פה"ד שביטל קנסות בחוף הדרומי

לאחר שבשבוע שעבר פורסם פסק דין של ביהמ"ש השלום באילת, שביטל שלושה קנסות של אדם שהחנה רכבו ברחבת הכורכר שבחוף הדרומי, וזאת מאחר ונקבע כי השטח אינו נופל להגדרת "מדרכה" ● בוטלה ההחלטה, לאחר שבעירייה טענו כי פסק הדין ניתן מבלי שניתנה לעירייה זכות תגובה כנדרש ● בהמשך, הגיעו הצדדים לכדי פשרה שייתרה את המשך ההליך

בשבוע שעבר פורסם פסק דינה של השופטת ליאורה אדלשטיין, מביהמ"ש השלום באילת, שזיכה אדם נגדו הוגש כתב אישום בשל שלושה קנסות חניה שקיבל במהלך שנת 2019, עת החנה רכבו ברחבת הכורכר שמדרום למלון אורכידאה, בדרכו לחפוש בסיני. 

פסק הדין ביטל שלושה קנסות חניה שרשמה העירייה לנאשם, לאחר שקבע כי שטח הכורכר שמאחורי המדרכה שלאורך דרך מצרים, אינה נחשבת למדרכה על פי חוקי העזר הרלבנטיים, זאת מאחר ובמקום לא הוצב תמרור האוסר על חניה במקום, באותה העת. יצוין, כי מאז, כבר הציבה במקום העירייה שילוט מתאים, המתיר חניה במקום רק בשעות היום, ולפיכך אינו מאפשר חניית רכבים היוצאים לסיני.

בעקבות הכרעת הדין שזיכתה את הנאשם, הגישה עיריית אילת בקשה דחופה לעיון חוזר בבקשה, ובה טענה כי מלפני ביהמ"ש נפלה שגגה, שעה שהכרעת הדין ניתנה מבלי שניתנה לעירייה זכות תגובה ולא נשמעו ראיות בתיק". השופטת אדלשטיין היתה קשובה לטענת העירייה וביטלה לפיכך את החלטתה, על מנת לאפשר לעירייה למצות את טענותיה. אלא שבעקבות כך, החליטו הצדדים להגיע להסדר טעון שייתר את המשך ההליך בתיק. הנאשם, מצדו, הודיע לביהמ"ש כי אף שהוא סבור שלא נעברה עבירה, הרי שמשיקולי עלות ויעילות הוא מקבל את הצעת ביהמ"ש לפיה יודה באחד משלושת האישומים וישלם את הקנס בצדו בסך 500 שקל, והעירייה מצדה תבטל, לפנים משורת הדין את שני הקנסות האחרים שהושתו על האיש. 

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה – יום יום באילתפורסם במקור

כתיבת תגובה