למה חשוב שתדעו מה זה עו"ד תעבורה ובאלו מקרים תצטרכו להתייעץ איתו?אנחנו משקיעים לא מעט כסף ברכישה ובאחזקת רכב- בין אם מדובר ברכב חדש, רכב 0 ק"מ או רכב מיד 2. רכב מספק לנו עצמאות, חירות ומאפשר לנו להגיע בקלות ובמהירות לכל יעד.
יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהכבישים טומנים בחובם גם סיכונים שונים ויש בהם גם פוטנציאל לביצוע עברות שונות ולכן, ישנם לא מעט מקרים בהם יכול לעלות הצורך בשירותיו המקצועיים של עו"ד תעבורה

תאונה  (צילום: Monkey Business Images, shutterstock)

צילום: Monkey Business Images, shutterstock
אם גם אצלכם התעורר הצורך בשירותיו של עורך דין תעבורה, להלן כל מה שחשוב שתדעו על איש המקצוע ועל תחומי העיסוק וההתמחות שלו:

מתי יכול לעלות הצורך בשירותיו?

הצורך בשירותים של עורך דין תעבורה, יכול לעלות כאשר נתפסים בביצוע של עבירות תנועה או מואשמים בביצוע עבירה מהסוג הזה.
כידוע, עברות תנועה יכולות להסתכם בעונשים קלים, של קנס כספי שהינו נמוך יחסית, אך יחד עם זאת, במקרים רבים, העונשים יכולים להיות גם חמורים ולבוא לידי ביטוי גם בשלילת רישיון, בקנס כספי גבוה במיוחד ובמקרים מסוימים גם במאסר.
לכן, ההמלצה תהיה בכל מקרה, להיוועץ בעורך דין מקצועי ומנוסה, אשר במידת הצורך גם ילווה וייצג אתכם, בבתי הדין לתעבורה.

בנייה וניהול של התיק המשפטי

על עו"ד תעבורה מונחת האחריות לבנות ולנהל את התיק המשפטי עבור הלקוח שלו, כאשר, המטרה אשר אמורה להיות מונחת לנגד עיניו, היא להגן בצורה המקסימאלית על האינטרסים של הלקוח ולוודא שהוא יקבל את העונש הנמוך ביותר האפשרי (ואם ניתן, גם להוציא אותו ללא עונש כלל).
בכדי שעורך הדין אכן יוכל לבצע את עבודתו בצורה המצופה, ההמלצה היא להכניס אותו לתמונה כבר בשלבים המקדימים האפשריים – כמה שיותר סמוך לאירוע בגינו עלה הצורך בשירותיו מלכתחילה.
עורך הדין יהיה גם אחראי על יצירת התיק המשפטי – כאשר, את בניית התיק הוא יבצע בהתבסס על היכרותו עם החוק, עם פסקי דין ועם שינויים שונים בתחומים המשפטים הרלוונטיים.
כמובן, שבניית התיק, אמורה להתבצע תוך שיתוף ושיקוף של הלקוח, אשר חשוב שגם הוא יביע את דעתו באותו נושא.

איך לבחור עורך דין תעבורה?


כאמור, אחרי שמבינים בצורה מעמיקה את החשיבות הגבוהה של תפקידי עורך דין תעבורה, מגיע הרגע להבין איך ניתן לבחור את איש המקצוע המתאים ולהלן מספר דגשים, אשר יסייעו במטרה:

  • הסמכה – כדאי לוודא שעורך הדין הנבחר, מתמחה באופן פרטני בתחום התעבורה.
  • ניסיון – ההמלצה היא לבדוק מהו מספר שנות הניסיון של עורך הדין בתחום – כאשר, שנות הניסיון יכולות להעיד במידה רבה על הרמה המקצועית של עורך הדין.
  • המלצות/ חוות דעת – אם יש אפשרות לקבל המלצות או חוות דעת אמינות על אותו עורך דין, מטעם לקוחות קודמים אותם הוא ייצג, דבר זה יוכל לסייע במידה רבה בביצוע בחירה מושכלת ונבונה באותו איש מקצוע.
  • פגישת ייעוץ ראשונית – במהלך פגישת הייעוץ הראשונית עם עורך הדין, ניתן להבין לא מעט פרטים בנושאים כמו: הרמה המקצועית שלו, הבקיאות והידע שלו בתחום ולא פחות חשוב, לגבי תודעת השירות שלו – כאשר, ההמלצה היא להגיע לפגישה עם רשימת שאלות מוכנה, כאשר, התשובות אותן הוא יספק, יוכלו לשפוך הרבה אור על הרמה המקצועית שלו.

דגש על כל הפרמטרים הללו, יאפשר ללא כל ספק לבחור בצורה מושכלת ונבונה את אותו עורך דין תעבורה. וכאמור, כאשר, יש לצידכם עורך דין מקצועי ומנוסה, תוכלו להיות שקטים שיש לצידכם אדם, אשר ידאג להגן על האינטרסים שלכם בצורה המיטבית האפשרית.

 
פורסם במקור

כתיבת תגובה