"מאוכזבים מנבחרי הציבור שלנו" – המאבק החדש והזעם של תושבי הר נוף

תושבי הר נוף החרדית, בתמיכת לורה ורטון ממרצ, סיעת התעוררות וסיעת מאוחדים, נאבקים נגד תוכנית בינוי של מוסדות חינוך ביער. לטענתם, 1,000 עצים ייכרתו והכאוס התחבורתי בשכונה ייגבר. "מאוכזבים מנבחרי הציבור שלנו", הם מסרו ל"כל העיר"

פורסם בתאריך: 13.11.21 15:33

חרדים, חילונים, ימנים ושמאלנים – כולם ביחד מתנגדים בימים אלה לתוכנית להקמת קומפלקס של מוסדות חינוך ביער הר נוף. התוכנית, שאושרה השבוע בוועדה המקומית לתכנון ברוב דחוק של 4 תומכים מול 3 מתנגדים, קובעת הקמת 10 מוסדות חינוך ופנימייה לטובת הציבור החרדי.

מחפשים דירה בהר נוף? היכנסו ללוח הדיגיטלי הראשון והגדול בירושלים

אלא שתושבי הר נוף מתנגדים לתוכנית המוצעת. לטענת, התוכנית תפגע ביער הר נוף, שמהווה ריאה ירוקה ובמסגרתה אף ייכרתו כ-1,000 עצים. זאת ועוד – לדבריהם, כביש הגישה לתוכנית הינו כביש צר ללא מוצא ברחוב אבן דנאן, שעם אישור התוכנית יוביל להעמסה תחבורתית בלתי אפשר על אזור שממילא סובל מכאוס תחבורתי יומיומי.


בשיחה עם "כל העיר" מסביר איציק עזריאלי, שמרכז את מאבק התושבים, כי "העירייה מתכננת בינוי מפלצתי של עשרות אלפי מ"ר בנייה, שתגרום להשמדת היער במקום קריטי של מסדרון אקולוגי צר. בנוסף תושבי הר נוף צפויים לסיוט בלתי נסבל עקב תוספת של מאות אוטובוסים וכלי רכב אחרים בכביש צר ללא מוצא".

עזריאלי מוסיף ומותח ביקורת קשה נגד נבחרי הציבור החרדי ואומר: "התנהלות רוב נבחרי הציבור מאכזבת ומביכה, יו"ר הועדה המקומית לתכנון ובנייה מתחמק, טוען שהדעה שלו לא רלוונטית ושהכתובת היא ראש העיר. ראש העיר נוהג בצורה דומה מסרב לפגוש אותנו וטוען שמבחינה אתית 'ראש העיר מנוע מלהתערב בהתנגדויות לבקשה להיתר', אך זו התחמקות לא אלגנטית, כי לא מדובר בהתנגדויות להיתר, אלא בתוכנית בינוי מפלצתית ללא שמיעת מתנגדים, שהוא בין המובילים שלה. אלפים מתושבי השכונה, מכל המגזרים, מאוד מאוכזבים מנבחרי הציבור שמפנים להם עורף".


הפגנת המחאה בכיכר ספרא, השבוע (צילום: יעקב גמליאל-ועד המאבק)

הפגנת המחאה בכיכר ספרא, השבוע (צילום: יעקב גמליאל-ועד המאבק)


ביום רביעי האחרון, שבו אושרה התכנית בוועדה המקומית לתכנון, התארגנה בכיכר ספרא הפגנה בהשתתפות עשרות כנגד התוכנית. בין המפגינים, כאמור, תושבי הר נוף החרדים, לורה ורטון מסיעת מרצ, יובב צור ויוסף שפייזר מהתעוררות ואחרים. כמו כן, בתושבים תומכים גם סגן ראש העיר אריה קינג ויונתן יוסף (מאוחדים). חברי המועצה הבטיחו לתושבים כי יעשו כל שביכולתם כדי להביא לביטול התכנית.

בשיחה עם "כל העיר" אומרת יו"ר מרצ ירושלים לורה ורטון: "עצוב לי מאוד לראות את המשך הכרסום ביער ירושלים, שבזמנו השתרע על 4,000 דונם וכיום עומד על 1,200 בלבד. עבודה חלוצית לתפארת להפרחת המדבר, עם נטיעת אלפי עצים, אנחנו הורסים במו ידינו. התוכנית שהעירייה מקדמת יחד עם מוריה, לבניית מעל 50 כיתות בכמה מוסדות חינוך, תחנת כוח ועוד, יכרסמו עוד ועוד במעט אזור ירוק שנשאר לתושבי הר נוף והסביבה. זאת, אחרי כביש 16 ותכניות רבות נוספות. אני מאוד תומכת בתושבים ובטענות שלהם, בין היתר שלא הניתן להם בכלל זכות להביע התנגדות עד כה – למרות שעל פי הבנתי משני פסקי דין נגד העירייה שהתקבלו לאחרונה, היו חייבים לשמוע אותם".


קמפיין המחאה נגד תוכנית הבנייה בהר נוף


ורטון מוסיפה ואומרת: "צר לי שהנציגים החרדים מתעלמים מתלונות התושבים, אבל כידוע הנציגים שלהם נבחרים על ידי רבנים שמעליהם, לא על ידי הציבור. אני גם אמשיך לתמוך ולגבות את התושבים – לכל תושב מגיע סביבה בריאה, לא משנה מאיזה מגזר".

תושבי הר נוף, כאמור, מאוכזבים מנציגי הציבור ומוועד מטה המאבק נמסר "אנחנו מצפים מנבחרי הציבור מטעם דגל התורה, אגודת ישראל וש"ס להתנגד לתוכנית".
יצוין כי התושבים פתחו עצומה, שבה החתימו עד כה אלפי תושבים.

"המאבק רק בראשיתו", נמסר עוד מוועד המאבק, "אנחנו מתכוונים ללכת במאבק זה עד הסוף. מי שיפסיד מכך הם נבחרי הציבור שהולכים נגד הציבור וכל אלו האחראים על תכנית זו".

העסקה שחלמתם עליה מחכה כאן. היכנסו לזירת הנדל"ן של ירושלים


לעדכונים אחר כל הידיעות הכי חמות>>

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר" באייפון



פורסם במקור

כתיבת תגובה