מגיד שיעור נפל בדרכו לישיבה בבני ברק – וקיבל 460,000 ש”ח פיצויים

הרב י’, תושב בני ברק, היה בשעת בוקר בדרכו לישיבה בה הוא מכהן כמגיד שיעור. לפתע, באזור בית החולים מעייני הישועה, הוא נתקל בבור עמוק שבגינו סובב את קרסול הרגל, נפל לרצפה ונחבל.

עוברי אורח סייעו למגיד שיעור לקום וציינו בפניו שברחוב זה מתבצעות מזה שבועות עבודות תשתית עם חפירות במדרכה, וזאת ללא גידור הבורות.

עוברי האורח, הגרים בסמוך לזירת התאונה, מסרו לי’ את פרטיהם, כולל מספרי הטלפון שלהם, ואמרו לו שלא ידאג – מאחר והם יסכימו לבא להעיד לטובתו במידת הצורך בבית המשפט, שאכן נפל ונחבל בעקבות הבור שנחפר במדרכה.

בעקבות התאונה פנה הרב י’, באמצעות עורך דין אלי מאור מבני ברק, המומחה לתביעות נזקי גוף ורשלנות רפואית – ראשית למוסד לביטוח לאומי סניף בני ברק, שהכיר בתאונה כ”תאונת עבודה” ושילם לו “דמי פגיעה” בגין ימי היעדרותו מעבודתו בישיבה.

בהמשך הגיש עו”ד מאור עבור הרב י’ גם תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה למוסד לביטוח לאומי, ולי’ נקבעה בין היתר נכות אורתופדית בגין החבלה בקרסול, וזאת לכל ימי חייו.

לאחר קבלת פיצויים בסכום של 70,000 שקלים מהמוסד לביטוח לאומי, הגיש הרב י’ באמצעות עורך דין אלי מאור, כתב תביעה מנומק לבית המשפט השלום בהרצליה, בגין התאונה ברחוב, נגד קבלן התשתיות בלבד, שעובדיו על פי הנטען חפרו את הבור ולא גידרו אותו כדין, כמו גם נגד חברת הביטוח של קבלן התשתיות – וזאת לאחר בירור שביצע עו”ד מאור, שאיתר הן את פרטי קבלן התשתיות והן את פרטי חברת הביטוח שלו ‘איילון חברה לביטוח’.

כתב הגנה, המכחיש פרטי האירוע ונסיבותיו, הוגש מטעם קבלן התשתיות וחברת הביטוח שלו, וכן נטען על ידם שככל והתביעה תתקבל, יש לנכות לי’ אחוזים משמעותיים מסכום הפיצויים וזאת בגין “אשם תורם” או ו”נשמרתם מאוד לנפשותיכם”, מאחר וי’ לא הבחין בבור בעת ההליכה ודווקא דרך עליו.

לאחר דיון בבית המשפט ובהמשך להצעת בית המשפט לפשרה בין הצדדים, נוהל מו”מ לפשרה מהירה בין עו”ד אלי מאור ועורך הדין של קבלן התשתיות וחברת הביטוח של הקבלן, איילון חברה לביטוח – וסוכם על פיצויו של הרב י’ בסכום של לא פחות מ-460,000 שקלים, מתוכם 70,000 שקלים שקיבל מהמוסד לביטוח לאומי, וזאת עבור תאונה ברשות הרבים, בעקבות נפילה וחבלה מבור במדרכה, שהיה בתחום השיפוט של עיריית בני ברק.

בימים אלה ממש, הוגש הסדר הפשרה לבית המשפט השלום בהרצליה, וניתן לו תוקף של פסק דין מחייב על ידי השופטת מני-גור.

יש לציין, כי מעבר לסכום הפיצויים הנאים ביותר שקיבל הרב י’ בעקבות אירוע הנפילה בבני ברק, מדובר בסוג תביעה נדירה, משום שעל אף שהנפילה אירעה ברחוב בעיר בני ברק, לא נתבעה עיריית בני ברק כלל, אלא קבלן התשתיות שביצע את עבודות התשתית עבור עיריית בני ברק, כמי שאחראי במישרין לתאונה שנגרמה, ולא עיריית בני ברק, כך שגם בהתאמה מי ששילמה את הפיצויים לרב י’ בסופו של יום היא חברת הביטוח של קבלן התשתיות, ולא חברת הביטוח של עיריית בני ברק.


פורסם במקור

כתיבת תגובה