מדיניות ההכלה פשטה את הרגל

שנים ארוכות התבטא היעדר המדיניות של ממשלת ישראל בפיתוחה של מדיניות ההכלה. הממשלה הכילה את ההפקרות הן בתחום המדינה והן בעוטף עזה.

בתחום המדינה מדובר בבניה לא חוקית בעיקר ברחוב הערבי, השתלטות על קרקעות מדינה, גניבות של כלים חקלאיים ותפוקות חקלאיות, גניבות נשק מבסיסי צבא, התנהגות פרועה בכבישי הדרום תוך התנכלות לתעבורה יהודית, הברחות סמים וכנופיות פשע הפועלות ברחבי המדינה בחשכת לילה ובאור יום, תוך פריצות לתחנות משטרה, שריפת רכבים משטרתיים, ויצירת הרתעה מול גורמי השלטון.

בעוטף עזה מדובר בטפטופי טילים (המשוגרים ע"י ברקים כצידוק לכך שלא ידי החמאס היו במעל) ובמבול של בלוני תבערה ונפץ (הנישאים על גבי הרוח כביכול לא בנשק טרור מדובר).

אך כאשר אין הקפדה על קיום הוראות החוק ברור כי כל דאלים גבר. כאשר אפילו פסקי-דין אינם מקויימים (ראה לדוגמא חאן אל אחמר) ברור כי התוצאה הטבעית תהיה אנרכיה.

שנים של הכלה לא ניתן לתקן בבת אחת, אך חובה להתחיל לעשות זאת כאן ועכשיו. באופן מיידי. צריך לעשות זאת גם בתוך המדינה וגם בגבולותיה. אפשר להתחיל בלאמר לעם את האמת.

בעוטף עזה ברור כי הממשלה אינה מתכוונת למוטט את החמאס, ולכן אין כל טעם בהמשך ההפצצות שם. בימים האחרונים הן מתנהלות ללא תוחלת או תועלת אשר לא ניתן היה להשיגן בימים הראשונים. צריך לאמר לנשיא ארה"ב כי אנו מקבלים את בקשתו להפסקת אש, ואנו עושים זאת מיידית ובאופן חד-צדדי. אך צריך גם להבהיר כי מדיניות ההכלה שלנו פסקה. לא נסכים לטפטופי טילים, או פגזים, וגם לא להרס השדות החקלאיים ע"י שריפות באמצעות בלונים. נגיב באופן מיידי, חד ונוקב, על כל הפרה של ריבונותנו.

לא נשרוף שדות חקלאיים, גם לא נפגיש בתים של אזרחים אך נפגע בעוצמה מלאה בכל כח מבצעי, צבאי או טרוריסטי, אשר עומד מאחורי הפרת ריבונותנו.

בתוך המדינה צריך להיות ברור כי אין סיכוי לשלום עם הרשות הפלשתינאית. מכאן כי על כולם להתמקד בצד החברתי-פנימי ולא בהגשמת חזון אוטופי ובלתי ישים בעת הנוכחית.

עכשיו הזמן לטפל בבעיות האמת אשר עומדות בפני המדינה, ואשר הוחמרו עקב הקורונה.
זה הזמן לגלות מנהיגות ממלכתית ולא כיתתית. זה הזמן להקים ממשלה רזה ולא בזבזנית, ממשלה אשר תיתן דוגמא בסגירת משרדים מיותרים וביטול תפקידים למקורבים.

על ההנהגה להפגין במעשיה ודרישותיה כי פניה לאחדות העם ולא להעדפה סקטוריאלית. הסכם קואליציוני אפשרי והגיוני מחייב הסתפקות בלא יותר מאשר 24 משרדים (רצוי ואפשר גם פחות). ההסכם צריך לכלול התחייבויות להחזיר לחוק את מעמדו המחייב, לרווחה חברתית, הקטנת הפערים, תגבור החלשים, קידום החינוך, שיפור מצב מערכת הבריאות, שיפור מעמד המשק החקלאי אשר עיצב וייצב את גבולות המדינה, והבטחת הביטחון האישי והציבורי של אלו הנמצאים בחזית העימותים הקיימים.

דומני כי לעמדות אלו, אשר בכוחנו להגשימן גם אם יתארך הזמן, יש ותהיה הסכמה רחבה. צריך לזכור כי השגת הטוב ביותר לכל אחד מסכנת את השגת הטוב לציבור הרחב. חשוב כי לקח זה יוטמע גם בהנהגה.

צו השעה קורא להנהגה אשר צורכי העם לנגד עיניה ולא צרכי המנהיגים. זו קריאה אחרונה לפני שרכבת הבחירות החמישיות תצא מהתחנה לדרך אשר שום דבר טוב אינו מחכה לנו בסופה. די דיינו קראנו כולנו רק לא מזמן.

 פורסם במקור

כתיבת תגובה