מה הבטיחו בנט, סער, שקד על פינוי חאן אל אחמר? צפו

מה הבטיחו בנט, סער, שקד על פינוי חאן אל אחמר? צפו

  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

הארכיון לא שוכח. חאן אל אחמר, שהפך לסמל להבטחות נתניהו שלא מקוימות. הערב בעקבות הודעת הממשלה המבקשת דחייה נוספת בפינוי, חזרנו להבטחות של הפוליטיקאים, מלפני שלושה חודשים בלבד.

עוד באותו נושא

אז הבטיחו: ממשלת בנט דוחה את פינוי חאן אל אחמר


14

יומיים לפני הבחירות הגיעו כל ראשי מפלגות הימין, לאולפן סרוגים בכביש מספר 1, המשקיף על חאן אל אחמר, וחזרו על ההבטחות שלהם לגבי פינוי המאחז הבדוואי הלא חוקי.

יו"ר ימינה, כיום ראש הממשלה נפתלי בנט אמר באולפן סרוגים: "נזכיר לכולם באותה החלטה, רק אני ואיילת הצבענו בעד הפינוי, ושרי הליכוד כולם וכל שאר שרי הממשלה התנגדו" אמר. "כל כך הרבה שנים נתניהו אמר שבגלל האג לא נחיל ריבונות, או לא ניישב, או לא נפנה. בסוף לא החלנו, לא יישבנו, לא פינינו, ועדיין קיבלנו את האג".

עוד באותו נושא

בנט: נתניהו חשש מהאג – בסוף אין ריבונות ויש חקירה


11

נפתלי בנט באולפן סרוגים בחאן אל אחמר

שרת הפנים איילת שקד, חזרה באותו משדר על הדברים: "בנט ואני היינו היחידים שהתנגדו לדחיית הפינוי. שר הביטחון דאז אביגדור ליברמן רוצה לפנות, נתניהו ביקש לעצור והביא את זה לדיון בקבינט. היה דיון סוער, בסוף אני ובנט התנגדנו. יש פסק דין שמאפשר את הפינוי, הדבר היחיד שעוצר את זה הוא נתניהו".

עוד באותו נושא

שקד לסרוגים: "נתניהו הוא אדריכל ממשלות השמאל"


9

איילת שקד על פינוי חאן אל אחמר

לדבריה, "ההתיישבות הייתה יכולה לגדול, חאן אל אחמר היה יכול להיות מפונה וההתיישבות הצעירה הייתה מוסדרת. ואני אפילו לא מדבר על הפספוס ההיסטורי של הריבונות. אבל אני בטוחה שהטלפון הראשון של נתניהו לא יהיה אלינו, אלא לגנץ או לפיד. ככה הוא תמיד עובד. נתניהו זה לא ימין. הוא אדם פרגמטי, אבל לא ימין".

יו"ר תקווה חדשה, שר המשפטים כיום גדעון סער, פנה לבנט וקרא לו להקים ממשלת שינוי שתפנה את חאן אל אחמר:

"אני קורא כבר היום לנפתלי בנט ידידי, שאתה לא הולך לעוד ממשלה של נתניהו, בוא ביחד נקים ממשלת שינוי, שהגרעין שלה יהיה ימין ומרכז. אני בא מבקעת הירדן, איפה שנתניהו הבטיח ריבונות, ועכשיו אני בחאן אל אחמר, איפה שהוא הבטיח לפנות, וראיתי בדרך התיישבות צעירה איפה שהוא הבטיח להסדיר – ואף אחד מהם לא קרה".

גדעון סער באולפן סרוגים בחאן אל אחמר (יונתן זינדל/פלאש90)

עוד באותו נושא

גדעון סער: "לפנות את חאן אל אחמר מיד"


12

גדעון סער פותח את הפריימריז על ראשות הליכוד בחאן אל אחמר 2019

חברו לסיעה, זאב אלקין, כיום שר השיכון, דיבר על הפחד המשתק את הימין מפינוי חאן אל אחמר:  "הסיבה לכך שהיישוב הזה לא פונה ידועה – זה בגלל הפחד המשתק מול בית הדין בהאג" אמר אלקין. "אנחנו עושים טעות בהתנהלות מול האג – כל הזמן משחקים מגננה. ככה אי אפשר לנצח בקרב הזה".

עוד באותו נושא

אלקין לסרוגים: "לממשלה יש פחד משתק מהאג"


7

לדבריו, "בית הדין בהאג לא פעל לבד, הם לא החליטו ללכת לנו על הראש כי אין לנו מה לעשות. הם פעלו יחד עם הרשות הפלסטינית. אני הצעתי לעצור את יציאת בכירי אש"ף לחו"ל – בתיקים אמיתיים, לא מומצאים. במקום לפחד מהתובעת בהאג, אפשר ליצור משוואת התראה. זה לא נעשה".

שר החקלאות, עודד פורר מישראל ביתנו ידע גם הוא לתקוף את נתניהו שלא פינה את חאן אל אחמר.

עוד באותו נושא

עודד פורר לסרוגים: "נתניהו והחרדים מרמים את הציבור"


5

"התמונה הזאת של חאן אל אחמר מציגה הכי טוב את הפארסה של שלטון נתניהו עם החרדים, שמצליחים לרמות את הציבור ולהגיד שהם ממשלת ימין. מי שהוביל את ההחלטה לפנות את חאן אל אחמר היה שר הביטחון דאז אביגדור ליברמן, עשה הכל עד שבית המשפט העליון הורה לפנות. ערב לפני ראש הממשלה כתב לעצור את הפינוי, ומאז ועד היום הוא מהתל בכולם והמקום הזה נשאר לעמוד על תילו".

ניתן לצפון בסיכום כל הכותרת ממשדר סרוגים בחאן אל אחמר

עוד באותו נושא

לקראת בחירות 2021 | כותרות משדר סרוגים


6

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנופורסם במקור

כתיבת תגובה