ממליץ שלפיד יקבל את המנדט להרכבת הממשלה

יו"ר תקווה חדשה גדעון סער הודיע היום (רביעי) לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין כי הוא ממליץ שיאיר לפיד יקבל את המנדט להרכבת הממשלה.

"לאחר ששקלנו את השיקולים השונים הגענו לכלל דעה שלעת הזו נכון להמליץ על ח"כ יאיר לפיד, בהקשר של הניסיון להקמת ממשלת אחדות, על פי המתכונות של הקמת ממשלת חילופים", נכתב בין היתר.

בתוך כך, יו"ר יש עתיד לפיד ויו"ר ימינה בנט יגיעו אל בית הנשיא בעוד כשעה לפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין. יתכן כי תתקיים פגישה משולשת.

בהמשך לכך, מהליכוד נמסר: "הליכוד קורא לנשיא לנהל את הפגישה עם לפיד ובנט בשקיפות מלאה ומול המצלמות כפי שנהג לעשות עד כה".

ריבלין עשוי להודיע היום על מי החליט להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה.

מוקדם יותר, מדוברות בית הנשיא נמסר הבוקר כי "בעקבות פקיעתו של המנדט אשר ניתן לראש הממשלה, ח״כ בנימין נתניהו, פנה הבוקר, יום רביעי, כ"ג באייר, 5 במאי, מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי אל ראשי הסיעות שבכנסת.

""להלן לשון פנייתו: על פי סעיף 9 לחוק יסוד: הממשלה, מתכוון נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לקבל את החלטתו בדבר המשך תהליך הרכבת הממשלה. בהתאם לאמור בסעיף זה, שוקל נשיא המדינה לזמן בפניו את חברי הכנסת האחרים, המועמדים לתפקיד הרכבת הממשלה, וכן לקבל את עמדתן של כל הסיעות, ככל שיהיו מעוניינות בכך.

"לפיכך, במידה וסיעתך מעוניינת להציג את עמדתה בפני נשיא המדינה בטרם יקבל את החלטתו לפי סעיף 9, הנך מתבקש להעביר באמצעות הח״מ את עמדת הסיעה בכתב, לכל המאוחר עד השעה 14:00.
"ככל שיעלה הצורך בבירורים נוספים, ישקול הנשיא את זימון נציגי סיעתך להצגת עמדתם בפניו, כל זאת על פי לוחות הזמנים הקבועים בחוק.

"בשעות הבוקר עתיד הנשיא להיוועד עם ח״כ נפתלי בנט וכן עם ח״כ יאיר לפיד. בהמשך היום יקבעו פגישות נוספות בהתאם לבקשת חברי הסיעות ולשיקול דעתו של הנשיא. דוברות בית הנשיא תעביר עדכונים רלוונטיים בנושא ככל שיידרש".

גורם בכיר בבית הנשיא אמר ל"ישראל היום" כי: "הנשיא ריבלין מתכוון לסיים את ההליך בהקדם האפשרי".


פורסם במקור

כתיבת תגובה