מפעל חיים לגרי אברמוביץ' – ירוק

גרי אברמוביץ’, איש הכדור-עף של כפר סבא, הוכרז כזוכה בפרס על מפעל חיים. ההכרזה – במסגרת הענקת פרס גלר למתנדבים 2021. גרי נבחר גם לשאת דברים בטקס הענקת העיטורים, בשם מקבלי העיטור.
לא בכדי מוענק לגרי הפרס היוקרתי והחשוב הזה, שכן פעילותו בתחום הספורט והרבה מעבר לכך, בעיר כפר סבא, ובמעגלים רחבים בהרבה, עושה אותו ראוי מאד למעמד הזה.
כיום עומד גרי בראש אגודת “הפועל” כפ”ס בכדורעף, והסיפור מאחורי המפעל הזה מעורר השתאות של ממש. התוצאות מדברות בעד עצמן. גרי נולד וגדל בכפ”ס, כצנלסון, צנחן בסיירת חרוב, שחקן כדורעף, חובב ספורט מושבע. בשנת 74 בנסיבות ארגוניות החליף את עמי אברוצקי מזכיר “הפועל” המיתולוגי. בתפקיד זה שימש עד 1983 – שנות מהפך באגודה. מ 6 ענפים גדלה האגודה ל 16 ענפים. 2 תארים לאומיים בכדורגל (כמו חלום רחוק), 13 תארי כדורעף (4 גברים ו 13 נשים). בסה”כ 17 תארים לאומיים – ליגות וגביע.
ב 1983 פרש גרי לעסקיו בתחום הטכנולוגיה הביטחונית, עסקים חובקי עולם, עד היום.
ובכן, גרי, סוף לספורט, העסקים בראש מעייניך?
“עם עפרה רעייתי תמיד הינו קרובים לספורט ועפרה כידוע פיתחה את המאמאנט לממדים בינלאומיים עצומים. ב – 2008 נפל דבר. כאב לנו לראות מול עינינו את קבוצת כדורעף הנשים מתפרקת וגם קבוצת הגברים במשבר חמור. קיבלתי החלטה להיכנס מתחת לאלונקה להציל מן השבר. אז כבר נשלחה להתאחדות הכדורעף הודעת פרישה מהליגה, למעשה פרוק האגודה. הלכתי לבית המשפט המחוזי אשר נתן פסק דין להחזיר אותנו לליגה. התחלתי בשיקום אגרסיבי, כיסוי חובות, תוספת שחקניות, אמונים אינטנסיביים, חזרנו לליגה בגדול. זה היה מהלך ללא תקדים בישראל.
העמדנו את האגודה על הרגליים ועם חבריי להנהלה יוסי סדבון, דורון קשטן ורעייתי עפרה הצעדנו קדימה בניהול ותכנון ארוך טווח שקול ושקוף ומקצועי ללא פשרות. תכנית עשור עד להעמדת מועדון לתפארת כמו שהוא עכשיו”.
ואיפה המועדון כיום, גרי?
“אנחנו המועדון הכי גדול והכי הישגי בישראל. כל קבוצות הנוער וגם בתיה”ס תחת חסותנו. 1000 ילדים ונוער משחקים כדורעף תחרותי בליגות השונות. זה היקף עצום. 22 מאמנים מקצועיים. אנו משתתפים בגביעי אירופה כל שנה. השנה דבל לנשים וצמרת לגברים. 37 פעמים באירופה. אנו מככבים בליגת העל גברים ונשים, ליגת העל נוער בנים ובנות. אליפויות וגביעים של בתיה”ס. בסה”כ 35 קבוצות איכותיות בליגות השונות. בעשור האחרון 69 לקיחת אליפויות במגזרים השונים, ללא אח ורע בארץ. בשנה רגילה תקציב המועדון 6 מיליון ₪. באופן מסודר למהדרין משולמות מדי חודש 46 משכורות במועדון שלנו. מנכ”ל המועדון הוא המאמן והשחקן הוותיק יעקב הרשקו”.
וכל המפעל העצום הזה, גרי, בהתנדבות מלאה?
“אכן, ולא רק זה. ראשי משלחות מהארץ ומאירופה נדהמים כשאנו מספרים להם שכל הנסיעות שלנו עם הקבוצות של המועדון משולמות מכיסינו הפרטי, ואנחנו נוסעים המון למפעלים הרבים בחו”ל. ודגל ישראל מתנופף בכל משחק שלנו בכל מדינה שאנו מגיעים. לאחר כיבוש החרמון הסורי במלחמת כיפורים, בהיותי בסיירת חרוב, התמקמנו במובלעת הסורית ובבונקר המ”פ הנפנו את דגל ישראל, היחיד באזור הכיבוש ההוא. מאז הדגל שלנו מלווה אותנו בגאווה לאומית וייצוגית של העיר כפר סבא בכל משחק בעולם”. ומתבקשת השאלה, גרי, עם היכולות הארגוניות והרעיונית שלך, ופיתוח אגודה מופתית כפי שסופר כאן, האם לא תמצא זמן ומוטיבציה לתרום גם לקידום הכדורעף הישראלי ברמה הארצית?
אכן, הכדורעף, שהוא ענף כל כך יפה ומושך לא מקבל את הקרדיט הראוי בישראל. בארצות אחרות נוהרים המונים למשחקים, אין להשיג כרטיס, ואצלנו התעלמות התקשורת והיחס הלאומי. הצעתי להקים את מנהלת הכדורעף כדוגמת הכדורגל והכדורסל. זה ירים את הענף לגבהים וייתן תנופה אדירה . לדאבוני הפוליטיזציה עדיין מונעת מימוש הצעד הזה”.
ואולי אתה, גרי, לאחר ניהול של בינוניות רבת שנים בכדורעף הישראלי, תיכנס אתה לעובי הקורה, לתפקיד יו”ר האיגוד, תשקיע את יכולותיך ברמה הלאומית, סוף סוף להביא את הכדורעף למקום הראוי?
“ראשית אני עסוק מאד בענייניי העסקיים, שנית גם כאן יש פוליטיזציה מעכבת. והכי חשוב לי זה להמשיך כאן בכפ”ס את העשייה הגדולה שלנו, לסייע לעפרה עם פרויקט המאמאנט ולתמוך בבתי ימית להצליח בקבוצת הכדורעף של אס”א ב”ש ובבתי חן בליגת המכללות בכדורעף בארה”ב”. ולשאלתך – ימים יגידו. ברכות,
גרי, לקבלת הפרס.

עוד כתבות שיעניינו אותך:


פורסם במקור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.