משה איבגי ייכנס לכלא אחרי החגים

2 צפייה בגלריה

משה איבגי בבית המשפט בדיון על הטיעונים המחודשים בפרשה שלומשה איבגי בבית המשפט בדיון על הטיעונים המחודשים בפרשה שלו

השחקן משה איבגי. עורך דינו: "הביע חרטה"

(צילום: גיל נחושתן)

איבגי בבית משפט השלום בחיפה, שגזר עליו 11 חודשי מאסר

(צילום: אביהו שפירא)

איבגי בן ה-67 היה אמור להתחיל את ריצוי העונש ב-1 בספטמבר, אך הגיש לאחרונה בקשה לבית המשפט לדחות את המועד לסוף החודש הבא, לאחר סיום חגי תשרי. הפרקליטות לא התנגדה לאותה דחייה. "בשים לב לגילו של הנאשם ולכך שעם מתן גזר הדין בית המשפט הורה על עיכוב ביצוע עונש המאסר, המאשימה לא תתנגד לעיכוב נוסף עד לאחר חגי תשרי", מסרה.

את גזר הדין פסק בית משפט השלום בחיפה בחודש שעבר, ועל איבגי הוטלה גם חצי שנת מאסר על תנאי והוא נדרש לשלם 30 אלף שקלים פיצוי לנפגעות העבירות. איבגי הורשע במרץ האחרון בכל האישומים נגדו – חמש עבירות של מעשים מגונים והטרדה מינית בארבע נשים – אחרי שבית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את ערעור הפרקליטות על פסק דין מקל שהתקבל קודם לכן בבית משפט השלום. אז, בתחילת 2020, הוא זוכה מחלק מהאישומים ונגזרה עליו רק חצי שנת מאסר שהומרה לעבודות שירות.
עו"ד מיכאל כרמלעו"ד מיכאל כרמלצילום: גיל נחושתן

בעקבות קבלת הערעור, המחוזי החזיר את התיק לבית משפט השלום, על מנת שזה יקבע את עונשו החדש של איבגי. העונש הוחמר כאמור למאסר בפועל, אם כי לא חמור כמו זה שהמדינה ביקשה – יותר משלוש שנות מאסר. איבגי סיפר בדיון שבו נקבע גזר דינו על "הגיהינום" שעבר לאחרונה, ועורך דינו מיכאל כרמל מסר כי הוא הביע חרטה על מעשיו.

בכתב האישום נגד איבגי, שהוגש ב-2018, תואר כיצד תקף את אחת הנשים, א', בפינת קפה באחד מימי הצילומים של סרט שצולם באוגוסט 2012: "הוא ליטף את גבה, וכאשר שאלה אותו: 'וואו, מה אתה עושה?', השיב לה: 'הפרצה קוראת לגנב'. ביום צילום אחר נצמד אליה בהפסקה בין הצילומים, חיבק אותה חזק ולא הרפה. הוא קירב את פיו לאוזנה ואמר שהוא רוצה 'לז***' אותה".

האישום השני התייחס למעשים שביצע כלפי ב' בימי צילום שנערכו ב-2013: הוא הכניס את ידו לחולצתה, מתחת לחזייתה, ואחז בה. היא סטרה לו ויצאה משם נסערת. באחד מימי הצילום, הגיע בן זוגה לאתר והשניים יצאו לעבר משאית שחנתה במקום. איבגי העיר לשניים הערה סקסיסטית. "הוא הטריד את ב' מינית בכך שהפנה אליה התייחסות מבזה או משפילה ביחס למיניותה", לשון האישום.

2 צפייה בגלריה

משה איבגי בבית המשפטמשה איבגי בבית המשפט

איבגי בבית המשפט. באישום נכתב כי "ליטף את גבה" של אחת הנשים, ואמר לה: "הפרצה קוראת לגנב"

(צילום: גיל נחושתן)

האישום השלישי נסב סביב אירועים שאירעו באוקטובר 2013, כאשר לפני אחת ההצגות בהן השתתף איבגי, הביאה לו צעירה בשם ג' כיסא. הוא התיישב, אחז בידה ושאל היכן היא מתגוררת ואם היא גרה לבד. הוא אמר לה כמה פעמים שיבוא לבקרה וג' אמרה בתגובה כי הוא נשוי וכי היא בגיל של בתו. בהמשך ביקש מג' לחבקו והיא טפחה לו על השכם. כשעמדה מולו, ובעודו אוחז בידה, משך את ג' לכיוונו, דחף בכוח את ראשו לחזה שלה, תוך שהוא ממשש אותה. על כך הוא הואשם במעשה מגונה.

האישום הרביעי התייחס לאירוע מדצמבר 2013, אז פגש את ד' בחנות פלאפל. בינו לבין ד' לא הייתה כל היכרות מוקדמת. הוא התיישב לידה בעת שישבה בשולחן מחוץ לחנות. איבגי שאל אותה בין היתר: "מה, הוא נתן לך למ*** לו?" וגם: "מה, הוא אשכרה הכניס את ה*** שלו לשלך?". בהמשך שאל אם לד' הייתה זוגיות והאם היא "מז****ת". בעקבות שאלותיו, עזבה ד' את המקום: "במעשיו הטריד הנאשם את ד' מינית בכך שהפנה אליה התייחסויות מבזות ומשפילות ביחס למיניותה", נכתב באישום.


פורסם במקור

כתיבת תגובה