משפט נתניהו | הפרקליטות מבקשת מבית המשפט הבהרות

על מנת שתדע אם לעמדתה ההחלטה ישימה ובכדי לשקול את המשך צעדיה, הפרקליטות מבקשת מבית המשפט הבהרות בנוגע למתווה החיפוש בטלפון של אילן ישועה, בו הוכרע כי הפרקליטים יבצעו את החיפוש בעצמם. הנייד של ישועה מכיל כ150,000 שורות אקסל של התכתבויות. המייל של ישועה מכיל 350,000 פריטים מול 24,000 כתובות מייל שונות.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להבהיר את החלטתו בשני היבטים: א. המנגנון שבאמצעותו עליה לאתר את אנשי הקשר בטלפון של ישועה, הרלוונטיים למעבר באופן פרטני. ב. דרך החיפוש בתיבת הדוא"ל של ישועה, המונה כ-350,000 פריטים.

נתניהו ועורך דינו. צילום: ראובן קסטרו, פלאש 90

הפרקליטות מוסיפה, ומבהירה לבית המשפט כי החיפוש ייערך חודשים רבים גם אם יבוצע על ידי צוות נרחב של פרקליטים – וכי החיפוש בדוא"ל לפי קטגוריות שהוכתבו על ידי בית המשפט בלתי ישים.

כזכור, ביהמ"ש הודיע לפרקליטות כי החומר שהועבר לידי ההגנה היה חלקי. על הפרקליטות לבצע חיפוש בעצמה, בכל החומר של אילן ישועה, לסווג אותו, ולאחר מכן להעביר להגנה התכתבויות ושיחות של ישועה עם גורמים פוליטיים, דוברים, אנשי עסקים, גורמי תקשורת וגורמים מרשויות האכיפה בתוך שבועיים וחצי. רשימת אנשי הקשר המלאה תימסר לאחר השחרת שמות שיפגעו בפרטיותו של העד.


פורסם במקור

כתיבת תגובה