נדחתה הבקשה של דולב חזיזה לביטול עונשו


|
דולב חזיזה (רדאד ג'בארה)
דולב חזיזה (רדאד ג'בארה)

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל והשופט אמנון סטרשנוב דחו היום (שני) את בקשתו של דולב חזיזה לביטול עונשו, זכר לאותם שירים ששר בחגיגות האליפות של מכבי חיפה על מכבי ת”א (“יא גרמנים, יא ניאו נאצים”) והעונש של השחקן נותר בעינו – הרחקה משלושה משחקים בפועל וקנס של 5,000 שקלים. 

נשיא בית הדין העליון, השופט אמנון סטרשנוב כתב: “בפניי ‘בקשה לביטול ההחלטה’ שהגיש ב”כ השחקן, עו”ד עופר בן אסא (להלן – הבקשה) וזאת על אף שבהתאם להוראות תקנון המשמעת אין לשחקן זכות ערעור על פסק דינו של בית הדין לדחיית הדיון, לאחר שהשחקן שהה בחו”ל; ביה”ד סטה ללא הצדקה מהסדר הטיעון שהוצג בפניו, ושהיה סביר וראוי במכלול הנסיבות כולן, וזאת מבלי שזימן את התובע והשחקן כדי לשמוע את עמדותיהם”. 

עומר אצילי ודולב חזיזה שרים עם הקהל (עמרי שטיין)עומר אצילי ודולב חזיזה שרים עם הקהל (עמרי שטיין)

“לטענת ב”כ ההתאחדות, עו”ד עמית פינס, אין ממש בבקשה שכן למבקש ניתנה הזדמנות מלאה להציג את עמדתו, והוא עשה כן בכתב, ואף לא ביקש להתייצב אישית בביה”ד. בהודעה בכתב שמסרו הצדדים לביה”ד, פורטו היטב הנימוקים שהניעו את הצדדים להגיע להסדר טיעון”. 

עוד מציין ב”כ ההתאחדות כי: “הבקשה לא נועדה אלא לעקוף את מגבלת הערעור של הקבוצה בתקנון ביחס להרחקה ממספר משחקים שאינו מזכה בערעור (סעיף 6.3 לתגובת ההתאחדות). לאחר ששקלתי את הבקשה ואת תגובת ההתאחדות, ובחנתי את המצב המשפטי לאשורו, לא מצאתי כל בסיס חוקתי להגשת הבקשה שבנדון, שכן לא לנשיאות ביה”ד העליון ולא לבית הדין עצמו – הסמכות לדון בבקשה יוצאת דופן וחריגה זו”.

עומר אצילי ודולב חזיזה חוגגים (עמרי שטיין)עומר אצילי ודולב חזיזה חוגגים (עמרי שטיין)
עומר אצילי משנה ספרה ל-7פורסם במקור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *