נוסעת לקתה בשבץ במהלך הטיסה

אירוע חריג התרחש הבוקר (רביעי) בשמי סעודיה, כאשר נוסעת בטיסת “ארקיע” חשה ברע לאחר ההמראה מישראל. הטייס עיטם הדרי שאל בכריזה: “האם יש רופא במטוס?” ולמרבה המזל, התגלה שאחד הנוסעים הוא אכן רופא.

הוא ניגש אל הנוסעת ואיבחן כי היא לוקה בשבץ מוחי. לאחר התייעצות בין הטייס לבין הרופא, החליט עיטם הדרי לחזור לישראל.

ההחלטה התקבלה בזמן שהמטוס היה מעל שמי סעודיה, כפי שניתן לראות בצילום הרדאר. למטוסים ישראלים אין אישור לנחות בסעודיה (אם כי מקרי חירום עשויים להוביל גם למצבים כאלה), והמטוס חזר לישראל וצוותים רפואיים המתינו לנוסעת והעבירו אותה לבית החולים.

הטייס עיטם הדרי סיפר בשיחה עם “ישראל היום”: “בהתחלה קיבלתי דיווח על קשיי נשימה, זה משהו שקורה לא מעט בטיסה ומדובר לרוב בחרדה. ביקשתי שיאתרו רופא במטוס, הוא ניגש אליה ובהתחלה סבר שמדובר בחרדה והכל בסדר. נתנו לה חמצן, אחרי כמה דקות הרופא ניגש אליה שוב ואמר שהמצב משתפר, בדרך כלל האירוע נגמר בזה.

“אחרי חצי שעה, בזמן שאנחנו מעל סעודיה, הרופא איבחן שמדובר בשבץ ומצבה של הנוסעת מדרדר. עדכנתי את הרופא באפשרויות שעומדות לרשותנו, שעתיים וחצי טיסה לדובאי, נחיתה בסעודיה, או טיסה של כשעה לישראל.

הטייס המשיך לספר: “החלטנו יחד לחזור לארץ כיוון שהיא הייתה במצב יציב והרופא המליץ לעשות כך. הכרזתי על מצב רפואי וקיבלנו קו ישר הביתה ולנחיתה בשדה, הגענו לשער וצוות רפואי חיכה לה שם והעביר אותה לבית חולים. תוך שעה וקצת הם כבר המריאו בחזרה לדובאי. עוד לא קרה לי אירוע ששינה לי את המסלול בצורה הזאת. הנוסעת הייתה במצב יציב כשירדה מהטיסה, מאחלים לה רפואה שלמה”.פורסם במקור

כתיבת תגובה