סמוטריץ' על אסתר חיות: "נאום יהיר ומתנשא"

סמוטריץ' על אסתר חיות: "נאום יהיר ומתנשא"

  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

חברי הכנסת מימין תוקפים את נאומה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בכנס באילת.

"צריך להקשיב לנאום היהיר והמתנשא של הנשיאה חיות בכנס לשכת עו"ד ולהבין כמה היא חיכתה לרגע הזה" צייץ ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית). וזאת על רקה המתקפה של חיות על הח"כים שביקרו את פסילת חוק יסוד התקציב בידי בג"צ.

עוד באותו נושא

סערת פסיקת בג"צ | סמוטריץ': "לא לציית"


79

"יש מי ששם לו למטרה לפגוע ברשות השופטת ולהחלישה. מגמה זו באה לידי ביטוי במתקפות בוטות ושלוחות רסן. כשנבחר ציבור מרשה לעצמו לתאר פסק דין של ביהמ"ש כ'אירוע מטורף' או 'הפיכה' – הדברים מלמדים יותר על אומרם." אמרה חיות כשהיא מכוונת על סמוטריץ'.

גם יו"ר הכנסת יריב לוין לא נשאר פטור מביקורת: "החתירה תחת הלגיטימיות של בתי המשפט ושל פסקי הדין חותרת למעשה תחת עיקרון שלטון החוק. המרחק מכאן ועד לאנרכיה וכאוס קצר".

סמוטריץ': אירוע מטורף והפיכה

בתגובה לדברים מסר לוין: "מקהלת ההשתקה של ראשי מערכת המשפט עבדה היום שעות נוספות, בניסיון להכשיר את המהפכה המשפטית החדשה, שתכליתה העברה סופית של סמכויות החקיקה מידי הכנסת לבית המשפט העליון. הניסיון לעשות דה לגיטימציה ולהלך אימים על מי שמתייצב בנחישות כדי להגן על הכנסת ועל הדמוקרטיה דינו להיכשל.

התמיכה הציבורית בביצוע רפורמות יסודיות במערכת המשפט ובהשבת כבודה ומעמדה של הכנסת גדלה מיום ליום. אמשיך להגן על הכנסת ועל הדמוקרטיה. אמשיך להיאבק על כך שהכרעות באשר לדרכה של מדינת ישראל תקבענה על ידי הציבור, ולא על ידי מספר קטן של שופטים הבוחרים את עצמם בשיטת חבר מביא חבר."

סמוטריץ' עצמו הוסיף: "איילת שקד, חיות ביקשה למסור לך תודה על האור הירוק להמשך ההפיכה השיפוטית והחלשת הדמוקרטיה הישראלית." ועל דבריה הוסיף עקיצה: "וכן גברתי הנשיאה, פסק הדין שלך שפסל חוק יסוד הוא אירוע מטורף והפיכה ואסור לציית לו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנופורסם במקור

כתיבת תגובה