פסק הדין גוב-ארי נגד יוסוב בוטל


 


בוטל פסק-דין בסך של כ-800,000 ש"ח כנגד תושב העיר, קובי יוסוב, שהתנכל, לכאורה, לראש העיר יבנה ופרסם השמצות בפייסבוק


 


כזכור, בחודש דצמבר 2020, הוגש על-ידי ראש העיר, צבי גוב-ארי, כתב-תביעה בגין לשון הרע כנגד תושב יבנה, קובי יוסוב, על כך שהתנכל, לכאורה, לראש העיר יבנה ופרסם השמצות בפייסבוק. 


 


בתאריך 11/03/21 קיבל ראש העיר פסק דין בגובה סכום התביעה. פסק הדין שניתן היה במעמד צד אחד, מאחר שיוסוב ומייצגו לא הגיבו לכתב התביעה, ולכן, היה צפוי שעתידו להתבטל.

שופטת בית משפט השלום בראשון לציון קיבלה את הבקשה לביטול, למרות שהוגשה באיחור מהמועד (יש להגיש תוך 30 יום, ובפועל הוגשה רק בתאריך 22.4.21).


 


לעצם נושא התביעה ציינה השופטת: "אומר כבר עכשיו בזהירות הנדרשת כי ביקורת לגיטימית כנגד איש ציבור, אכן מקבלת הגנות בחוק, יחד עם זאת יש לקבוע אם אכן מדובר בביקורת לגיטימית הנטען על ידו. טענה ללגיטימיות הדברים שפורסמו יש לברר לגופו של עניין. בעניין זה יצוין כי סכום התביעה עומד על סך של 750,000 ₪ סכום אשר כשלעצמו יש לבחון האם יפסק במלואו אם וככל שתתקבל התביעה."


 


עוד הוסיפה ואמרה: "בבואו של בית המשפט לשקול ביטול פסק דין משיקוליי בית משפט, הרי שטענת המבקש לכך כי מניעת בירור התביעה לגופה עקב תקלות פרוצדורליות תגרום להשתקה ומניעת ביקורת לגיטימית, הרי שתוצאה כזאת אינה רצויה כשלעצמה. וממילא הרי שלא ברור איך חושב הסכום הנתבע שעומד על סך של 750,000 ,₪ שהסיכוי שיתקבל במלואו בעילה של לשון הרע הוא נמוך מאוד.


 


השופטת גם ביקרה את התנהלות עורך דינו של יוסוב (עו"ד רון לוינטל), על אי הגשת הבקשה לביטול פסק הדין בזמן ופסקה קנס של 4,500 ₪ על הוצאות בית המשפט ללא קשר לתוצאות ההליך המשפטי.


 


עו"ד רועי שעיה, בא כוחו של ראש העיר, צבי גוב-ארי, מסר כי "בית המשפט קבע כי אינו מקבל את התנהלות מר יוסוב ובא כוחו, שהתרשלו עת לא הגישו כתב הגנה במועד, וכבר בשלב זה העיר בית המשפט על דרך הביקורת והיקפה ואף התנה את ביטול פסק הדין הפרוצדוראלי הן בתשלום הוצאות והן בהפקדת ערבון בקופת בית המשפט. 
ראש העיר רואה עין בעין את גישת בית המשפט בין ביקורת לגיטימית מקובלת ומותרת למסע השמצות פרוע ומסית של מר יוסוב, אשר מבקש לפגוע בראש העיר ועובדי העירייה בכל דרך, אך ורק בגלל שלא פעלו לפי גחמותיו האישיות. 
ראש העיר ימשיך לפעול לטובת העיר ותושביה כפי שהוא עושה לאורך כל השנים".


 
© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשרפורסם במקור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *