פרטים של מיליוני נוסעים בחברת התעופה נחשפו

לפני כשלושה חודשים הודיעו בחברת SITA, חברה שמספקת מערכת לניהול נוסעים לחברות התעופה הגדולות והמובילות בעולם, כי המערכת שלה נפרצה. ההודעה הייתה ראשונית ולא היה ברור היקף הפגיעה.

כעת, מתפרסם נתון מדאיג לפיו נחשפו פרטיהם של לפחות 4.5 מיליון נוסעים של חברת אייר אינדיה, חברת תעופה שמפעילה גם טיסות ישירות לישראל. בשיחה עם רם לוי, מייסד ומנכ"ל חברת קונפידס, הוא מדגיש כי ישנם גם פרטים של ישראלים שנפרצו.

לפי המידע שהעבירה חברת אייר אינדיה, הפרטים שנחשפו הם שמות, שמות משפחה, פרטי דרכונים ועוד. חשוב להדגיש כי בשלב זה אין דיווח על גניבת פרטי אשראי, מה שיכול להרגיע הרבה לקוחות.

"חברות נוספות עשויות להיות חשופות", רם לוי, דרור סיתהכל

המידע של מיליוני הנוסעים שטסו עם אייר אינדיה מוצע למכירה כעת בדארקנט. רם לוי, שמשמש גם כיועץ הסייבר של איגוד מבטחי התעופה והחלל הבינלאומי (IUAI) מפרט אודות הפריצה: "הפריצה השפיעה על חברות רבות ביניהן AirIndia, Malaysia Airlines, Singapore Airlines, Finnair ועוד.

לפני כמה ימים עדכנה SITA את חברת התעופה AirIndia שהיקף הפריצה הוא גדול וכולל נתונים של 4.5 מיליון נוסעים שטסו עם החברה מאוגוסט 2011 ועד פברואר 2021. נתונים אלו כוללים פרטים אישיים, פרטי דרכונים ומידע על מועדון הנוסע המתמיד של החברה".

בחברת קונפידס מדגישים כי חברות תעופה נוספות החברות בברית התעופה Star Alliance עשויות להיות חשופות לפריצה בעקבות המקרה ובתקופה הקרובה נדע האם גם פרטי הנוסעים שלהן נחשפו: קבוצת לופטהנזה, פינאייר, קטאי פסיפיק, מלזיה איירליינס, אייר ניו זילנד, סינגפור איירליינס, ג'ג'ו אייר ו-SAS.פורסם במקור

כתיבת תגובה