פרשת איתן בירן: סבו ערער על פסיקת ביהמ"ש

שמואל פלג, סבו של איתן בירן, הגיש היום (שני) לבית המשפט המחוזי בתל אביב ערעור על פסק הדין של בית המשפט לענייני משפחה כי יש להשיב את איתן לאיטליה בטענה שהוצא ממנה בניגוד לאמנת האג. לטענת משפחת פלג, משפחתה של אמו של איתן, בית המשפט בחר שלא להתייחס לנסיבות החריגות והתעלם ממה שהם מכנים פעולות חד צדדיות של דודתו של איתן. בהודעה שפרסם שמואל פלג נאמר כי דודתו של איתן "פעלה בעורמה לכאורה מאחורי גבה של משפחת פלג האבלה כדי לזכות במשמורת".

פלג הוסיף ואמר בהודעת המשפחה כי "גם בימים האחרונים היא ממשיכה להפר בגסות הסכמות זמניות על הסדרי השהיה של איתן עם שתי המשפחות בארץ – ובכך מוכיחה שטובתה שלה עולה על זו של איתן. אין סיבה שהדיון בעניין המשך חייו של איתן – אזרח ישראלי שרוב בני משפחתו (משני הצדדים) מצויים בישראל ודוברים עברית – יתקיים באיטליה. נוצר הרושם שמי שבכל זאת עומד על כך, מונע ממניעים זרים".

פרקליטיה של משפחת בירן, עורכי הדין שמואל מורן, אבי חימי ואלון עמירן מסרו בתגובה: ״פסק דינו של בית המשפט לענייני משפחה מדבר בעד עצמו, והוא יסודי, מבוסס, מעמיק ומלומד. אנו מקווים כי בית המשפט המחוזי ידחה את הערעור וכי כפי שקבע, ציפה וקיווה בית המשפט לעניני משפחה, איתן ישוב למשפחתו, לבית ספרו, ולמסגרות הטיפוליות שמהן נחטף וזאת באופן המהיר ביותר שניתן״.פורסם במקור

כתיבת תגובה